לראשונה בישראל: יולדת לקתה בתסחיף מי שפיר - וניצלה

האישה, שנאלצה לעבור ניתוח קיסרי בבילינסון, לקתה בדום לב ומערכות גופה החלו לקרוס. הרופאים ביצעו בה פעולות החייאה וניתוח לב - והצליחו להציל את חייה וחיי התינוקת. בכל שנה נפטרות בישראל שתי נשים בממוצע מתסחיף מי שפיר

אילוסטרציה (שי לוי, פלאש 90)

לראשונה בישראל: חייה של יולדת ניצלו לאחר שמערכות גופה קרסו עקב תסחיף מי שפיר. האישה, שהגיעה לבית החולים בילינסון, אובחנה כסובלת מקריש דם שחסם את ריאותיה וגרם לדום לב במהלך הלידה. בתום החייאה וניתוח לב מורכב הצליחו הרופאים לייצב את מצבה. התינוקת נולדה כשהיא בריאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש לפני כחודש, אז עברה היולדת ניתוח קיסרי. לפתע, החלו מערכות גופה לקרוס עקב תסחיף מי השפיר והיא לקתה בדום לב. הרופאים החלו בפעולות החייאה והצוות נאבק על חייה. במהלך הטיפול חוברה היולדת למכונת "אקמו" ועברה ניתוח לב. בעקבות זאת, חל שיפור ניכר במצבה והיא הצליחה להתאושש.

בכל שנה: שתי נשים נפטרות מתסחיף מי שפיר בישראל

פרופ' ארנון ויזניצ'ר, מנהל בית החולים לנשים בבילינסון, אמר כי "בכל שנה נפטרות בישראל כשתי נשים מתסחיף מי שפיר. הסיבוך הנדיר של התסחיף סיכן את חייה של היולדת. אנו גאים בכך שהצלחנו להציל את חייה".

פרופ' דן ערבות, מנהל מערך ניתוחי לב וחזה בבילינסון, ציין גם הוא בהתרגשות כי "זהו אחד הדיווחים הראשונים בעולם והמקרה הראשון בישראל על חיי יולדת שניצלו הודות לטכנולוגיית ה'אקמו' והניתוח. מקווה שבזכות פריצת דרך זו, חיי יולדות נוספות בישראל יינצלו".

ד"ר ערן הלפרן, מנהל בית החולים בילינסון, הוסיף כי הוא "גאה ביכולות היוצאות דופן והייחודיות של הצוותים בבי"ח בילינסון, שבו הובאו לידי ביטוי חזית טכנולוגית יחד עם תעוזה של צוות הרופאים אשר לא היסס לבצע ניתוח לב פתוח בחולה במצב קריטי והודות לכך חייה ניצלו".