איכילוב: רימות וזחל נמצאו באף של מטופל

פרסום ראשון: במחלקת טיפול נמרץ נוירוכירורגית בבית החולים איכילוב בת"א, פתחו בבדיקה לאחר שרימות וזחל אותרו באפו של מטופל. בני משפחתו הלינו על כך לצוות הרפואי, מאחר שהדבר עלול לגרום לזיהום ומעיד על בעיות סניטציה. בית החולים: "בודקים את נסיבות המקרה"

רימות. ארכיון (רויטרס)

משפחתו של גבר בשנות ה-20 לחייו שמטופל יותר משבוע במחלקת טיפול נמרץ נוירוכירוגית בבית החולים איכילוב בתל אביב, גילו לתדהמתם ביום שישי בבוקר רימות וזחל באפו. בני המשפחה התלוננו לצוות הרפואי על המקרה החריג - כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האיש אושפז במקום לאחר תאונת דרכים שעבר ומצבו עדיין מוגדר קשה. הימצאות רימות בבית חולים, ובוודאי במחלקת טיפול נמרץ היא נדירה ביותר, ועלולה לגרום לזיהומים קשים. בין היתר, הן יכולות להעביר חיידקים מחולה אחד לאחר.

יש המשתמשים ברימות גם לטיפולים רפואיים, אך זהו אינו המקרה. גורם בבית החולים אמר לחדשות 2 Online כי ככל הנראה זבוב שחדר למחלקה, הוא שגרם למקרה, שנבדק ומתוחקר. "זה משהו מאוד נדיר, לא צריך להיבהל", הוא הוסיף.

ביה"ח איכילוב. ארכיון (האתר הרשמי)

"גם אם לדברי בית החולים מדובר בתופעה חסרת משמעות רפואית, זוהי תופעה שאסור שתקרה. לא ביחידה לטיפול נמרץ, ולא במחלקות האשפוז בכלל", אמר עו"ד עדי ניב-יגודה, מומחה למשפט רפואי ומרצה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת ת"א. "תופעה שמעבר למקרה הבודד עשויה לשקף התנהלות בעייתית במחלקה, ואפילו מחסור בכוח אדם".

לדבריו, מעבר לחוסר האסתטיקה והטראומה לבני המשפחה, התפתחות רימות אצל המטופל עשויה ללמד על תנאים סניטריים ירודים וליקוי בשמירה על ההיגיינה של המטופל במחלקה. "ראוי שתיבדק מידת ההקפדה על הנהלים שמטרתם שמירה על סביבת אשפוז בטוחה ונקייה, כמו גם שמירה על ניקיון גופו של מטופל", סיכם.

מבית החולים איכילוב נמסר בתגובה: "החולה נבדק על ידי סדרת מומחים ובכללם רופאים למחלות זיהומיות ואף אוזן גרון שמעניקים לו טיפול רפואי מיטבי ובכלל זה שטיפה וחיטוי של המקום. יובהר כי על אף שהתופעה אינה אסתטית - היא חסרת משמעות רפואית. יחד עם זאת, בית החולים בודק את נסיבות המקרה החריג ותוצאות התחקיר יוגשו מחר להנהלת בית החולים".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני