סורוקה: מבוטח בכללית? תקודם בתור

בית החולים הגדול בדרום, שאמנם שייך לכללית, אמור לתת שירות זהה לכלל המטופלים. אלא שמעדויות עולה כי לא כך הדבר. נציגה למבוטח מאוחדת: "אם מגיעים ארבעה מכל הקופות ויש אחד מכללית - אז קודם יקבלו את זה שבא מכללית, כי זה שלנו". סורוקה: המטופלים מתקבלים על פי שיקולים רפואיים בלבד

האם המרכז הרפואי הגדול בדרום, שמאות אלפים תלויים בו, עושה אפליה אסורה בין מבוטחים בקופות החולים השונות? בית החולים סורוקה שייך לקופת חולים כללית
ולפי עדויות שפורסמו הערב (רביעי) במהדורה המרכזית, מבוטחי הכללית זוכים שם להטבות - בניגוד לנהלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד המקרים התרחש לפני ארבעה חודשים: מישל כהן (58) מהיישוב עומר, מבוטח בקופת חולים מאוחדת, אמור היה לעבור צינתור בשל חשש לבעיה בליבו. הוא התאשפז בסורוקה להליך שאמור היה לארוך בין יום לשלושה ימים. "מצאתי את עצמי שם מאושפז שישה ימים ולא היה לי ברור למה", הוא תהה. "האחות אמרה לי שאם הייתי חבר קופת חולים כללית - הייתי עובר את הצנתור מיד".

בית החולים סורוקה אמנם שייך לקופת חולים כללית, אבל מדובר בבית חולים ציבורי שמחויב לתת את אותו השירות לכל תושבי הדרום ולא משנה באיזו קופץ חולים הם מבוטחים.

לפניכם תמלול שיחה בין מבוטח של קופת חולים מאוחדת לנציגת הכללית

כללית: ..כי אתה גם צריך לזכור שסורוקה זה של (קופ"ח כללית), אתה יודע.
מבוטח של מאוחדת: מה זה קשור?
כללית: בטח שזה קשור. ועוד איך שזה קשור.
מבוטח של מאוחדת: את מספרת לי כאילו אם אני עובר למאוחדת, אז אני לא מקבל טיפול בסורוקה...?
כללית: לא, אני לא אמרתי את זה.
מבוטח של מאוחדת: אז מה את אומרת לי?
כללית: אתה צריך קודם כל להבין שסדר העדיפות הוא כזה - אם מגיעים ארבעה מכל הקופות, ויש אחד ממאוחדת, אחד ממכבי, אחד לאומית יושבים בתור ואחד מכללית - אז קודם כל בטח שיקבלו את זה שבא מכללית, כי זה שלנו!

בדרום הארץ ישנו רק מרכז על רפואי אחד - סורוקה. בעוד שתושב המרכז יכול לבחור, למשל, בין "שיבא" תל השומר, בילינסון או איכילוב, לתושבי הדרום אין את אפשרות הבחירה הזאת. כשמנסים לשכנע מבוטחים של קופות חולים אחרות לעבור לכללית בגלל שירות משופר בסורוקה - יש שמשתכנעים ויש שמתעצבנים.

מסורוקה ומחוז דרום של קופת חולים כללית נמסר בתגובה: "המטופלים בבית החולים מתקבלים על פי שיקולים רפואיים בלבד. הדברים שנאמרו נוסחו באופן שאינו תואם המציאות וההנחיות של המחוז ובית החולים. נדאג לרענן זאת מול הצוותים ונמשיך לתת שירות איכותי ושוויוני לכל מטופל".