אחמד דוואבשה שאל: "איפה ההורים?"

בן ה-4 שנפצע קשה בהצתת ביתו בכפר דומא, שבה נרצחו אחיו התינוק ואביו, מאושפז עדיין בביה"ח שיבא, כשכוויות מכסות 60% מגופו וסכנה נשקפת לחייו. הוא התחיל לשאול את קרוביו על אירועי הלילה הנורא. מנהל המחלקה: "הוא נושם יפה ולבד, משמח לראות שהוא מחבק את המשפחה"

אחמד דוואבשה בן ה-4, שנפגע באורח קשה מאד בפיגוע הטרור בכפר דומא בשומרון, החל בשעות האחרונות לשאול על הוריו ואחיו, והחל לשחזר את קורות יום השריפה הקשה. מצבו עדיין מוגדר קשה, וכוויות מכסות 60% מגופו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום שישי העירו הרופאים את הילד, אך לדברי הצוות הרפואי צפויים לו הליכים ארוכים הכוללים ניתוחים והוא עדיין לא יצא מכלל סכנה. בבית החולים שיבא יספרו אנשי מקצוע לילד את שעבר על בני משפחתו. סבו וסבתו מצד האם נמצאים כל העת לצד מיטתו. האם עדיין נמצאת בטיפול נמרץ כללי, מצבה גם מוגדר קשה מאוד וקיימת סכנה ממשית לחייה.

"הדבר הראשון שהוא שאל זה 'איפה אמא'", סיפר הסב, חוסיין דוואבשה. "לא ידעתי מה לענות לו. הוא זוכר הכל".

משלחת גדולה של אנשי דת וחברים בארגון שלום בינלאומי הגיעה לבקר את הסב. אחת מנשות המשלחת הביאה תיק עם צעצועים לאחמד. "הבן שלי רצה לבוא ולשחק עם אחמד, אמרתי לו שאי אפשר, אז הוא שלח צעצועים", סיפרה. 

פרופסור גידי פרת, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ ילדים אמר כי דוואבשה "בהכרה אחרי כל כך הרבה זמן, הוא נושם יפה ולבד, הוא מטופל בתרופות נגד כאבים וזה משמח לראות שהוא מחבק את המשפחה, מקשיב לסיפורים". פרת הוסיף כי "זה תהליך איטי שהוא מפנים לבד ושואל, ואנחנו מכינים אותו למלוא הבשורה הנוראה".

אלפים השתתפו אתמול בהלווייתו בכפר דומא של סעד דוואבשה, שמת לפנות בוקר מפצעיו לאחר שנפגע קשה בפיגוע. בחמאס קראו לפלסטינים בגדה "להגיב על הפשעים" ולנקום את מותם של דוואבשה ובנו עלי.

מסע הלוויה של דוואבשה יצא לכיוון הכפר דומא בשומרון מבית החולים בשכם. מוקדם יותר אתמול העביר המנהל האזרחי את גופתו של דוואבשה מבית החולים בבאר שבע לידי הרשות הפלסטינית לקראת טקס הקבורה בכפר. 

הבית שהוצת בכפר דומא

אחיו של סעד נשא דברים בלוויה והאשים: "הכיבוש היה יכול למנוע את פשע השריפה של משפחתי, אך לאחר שהאירוע כבר התרחש הם נוקטים בסחבת בכל הקשור לחקירה. שמונה ימים עברו מאז בוצע הפשע והאחראים עדיין חופשיים".

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג אמר בעקבות מותו של סעד דוואבשה כי "עברנו שבוע קורע לב עם פיגועים קשים. סעד דוואבשה הוא עוד קורבן של טרור וקנאות. האש ששרפה את משפחת דוואבשה היא אש זרה שמאיימת על אושיות קיומנו כאן. מי ששורף משפחות, זורק אבנים ובקבוקי תבערה ורוצח נערות תמימות הוא טרוריסט ולא משנה מה מוצאו, מה דתו ומאיזה רב או אימאם למד את הקיצוניות והרוע".

ההלוויה בכפר דומא

 ד"ר מוטי קליין, מנהל היחידה לטיפול נמרץ, אמר כי דוואבשה "פונה לפני שבוע במסוק במצב אנוש, כשהוא סובל מכוויות קשות ב-80% משטח גופו. הוא נותח מספר פעמים על ידי רופאי יחידת הכוויות של בית החולים ואושפז ביחידה לטיפול נמרץ כללי כשהוא מורדם ומונשם. צוות בית החולים נאבק על חייו, בימים האחרונים חלה הידרדרות במצבו כתוצאה מהפגיעה הקשה ולצערנו הוא מת לפנות בוקר".