חוזר לביקור: גל חום נוסף בסופ"ש

לאחר הפוגה של יומיים ומנוחה למזגנים, היום שוב תורגש התחממות והכבדה בעומסי החום, מזג האוויר יהיה חם ויבש ובמהלך היום יתפתחו תנאי שרב במרבית אזורי הארץ. בשבת ימשכו תנאי השרב, עומס החום יהיה כבד עד קיצוני ברוב האזורים, אבל מיום ראשון הטמפרטורות ירדו בהדרגה ולקראת אמצע השבוע יחזרו להיות רגילות לעונה

ארכיון (רשות שמורות הטבע והגנים, יגאל בן ארי)

השבוע האחרון היה אחד אחד החמים שידעה המדינה ולמרות הפוגה של יומיים, מזג האוויר השרבי חוזר אלינו לסוף השבוע. היום (שישי) שוב תורגש התחממות והכבדה בעומסי החום, מזג האוויר יהיה חם ויבש ובמהלך היום יתפתחו תנאי שרב במרבית אזורי הארץ. בשבת ימשכו תנאי השרב, ועומס החום יהיה כבד עד קיצוני ברוב אזורי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ואם יש נחמה במזג האוויר השרבי בסוף השבוע נוכל למצוא אותה בחופי הים. המים יחסית חמים, מלבד במפרץ אילת - אך עדיין כמובן נעימים בהשוואה למזג האוויר. כמו כן בתחילת השבוע עזבו המדוזות את חופי ישראל, כך שניתן יהיה להצטנן בים בלי חשש. ירידה משמעותית במידות החום תורגש רק ביום ראשון, הטמפרטורות ירדו בהדרגה ולקראת אמצע השבוע יחזרו להיות רגילות לעונה.

מידות החום החזויות בשאר אזורי הארץ

הטמפרטורות הצפויות היום: 38 מעלות בקצרין, 33 בנהריה, 36 בצפת, 34 בנצרת, 33 בחיפה , 34 באריאל, 35 בתל אביב, 36 בירושלים, 38 בבית שמש, 42 בים המלח, 37 ברחובות, 34 באשקלון, 37 בערד, 37 במצפה רמון ו-43 מעלות באילת.

ארכיון (יח"צ)

המלצות: כך נשרוד את החום

לקראת ההתחממות, במד"א ובמשרד הבריאות ממליצים להיערך בהתאם ולנהוג בעירנות. על פי ההמלצות, יש להקפיד על שתייה מרובה (3 ליטרים של מים לאדם ביום). כמו כן מומלץ להקפיד על מנוחה מרובה ושהייה באזור ממוזג וגם על התגוננות מפני השמש בעזרת כובע, משקפי שמש וקרם הגנה.

אם מופיעים סימני התייבשות כמו כאבי ראש, סחרחורות או חולשה, יש להפסיק באופן מיידי כל פעילות גופנית, לשהות במקום מוצל וקריר ולהרבות בשתייה גם אם אין תחושת צימאון.

הנחמה בעומס החום- סיבה ללכת לים (איתן פלדש, קנט)

אם מופיעים סימני פגיעת חום (התעלפות למשל), יש להזעיק את מד"א באמצעות חיוג למוקד החירום בטלפון 101. עד הגעת צוותי מד"א, יש לבצע קירור מיידי של הנפגע תוך הפשטתו מבגדיו, התזת מי ברז והשבת רוח על גופו. דגש חשוב נוסף לגל החום: וודאו שלא השארתם אף אחד ברכב ללא השגחה.

"חשוב לתת תשומת לב מיוחדת לתינוקות, ילדים, קשישים ומוגבלים", הסבירו במד"א. "הורים לתינוקות ופעוטות צריכים לשים לב להתנהגותם ולוודא שאינם מראים כל סימן להתייבשות או מכת חום".