המוהל טעה, התינוק הובהל לניתוח בבית החולים

מוהל חתך בטעות חלק נוסף מאיבר מינו של תינוק, והוריו הביאו אותו במהרה לבית החולים - יחד עם החלק שנחתך והוחזק בקרח. בבית החולים בוצע ניתוח, בו חובר מחדש האיבר שניזוק. "התינוק מתאושש ואנחנו ממשיכים לעקוב אחר מצבו באופטימיות", סיפר הרופא המנתח

הניתוח שבוע עבר בהצלחה (פיוטר פליטר)

פציעה קשה במהלך ברית המילה: תינוק מאזור הצפון הובהל השבוע לבית חולים לאחר שבמהלך טקס ברית המילה המוהל חתך בטעות חלק נוסף מאיבר מינו. ביום שלישי האחרון הוא עבר בהצלחה ניתוח לאיחוי איבר מינו, אך הוא עדיין מאושפז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התינוק הובא השבוע לבית החולים רמב"ם בחיפה, לאחר שבמהלך הטקס המוהל חתך חלק בטעות מראש איבר המין. משפחתו של התינוק הפגינה תושייה כשהביאה עמה לבית החולים את החלק שנחתך בטעות, כשהוא מוחזק בקרח. כשהגיעו לבית החולים הועבר התינוק לחדר הניתוח - שם חובר מחדש החלק שנחתך. לאחר הניתוח הוא אושפז במחלקת כירורגית ילדים בבית החולים "רות" לילדים ברמב"ם.

ד"ר בנימין חרדק, אורולוג ילדים ורופא בכיר במחלקת אורולוגיה ברמב"ם, ערך את הניתוח שנמשך כ-40 דקות. בבית החולים הסבירו כי בוצעה "פרוצדורה עדינה ומורכבת, המצריכה מיומנות ניתוחית גדולה". הניתוח הסתיים בהצלחה והרופאים ממשיכים במעקב אחר מצבו של התינוק.

"ניתוחים מסוג זה נחשבים לנדירים יחסית", הוסיף ד"ר חרדק. לדבריו, לפני השבוע הנוכחי טיפל רק בשני מקרים דומים מטקסי ברית מילה שנערכו בשנתיים האחרונות. "למרות שהניתוח הסתיים בהצלחה, עוד מוקדם מדי לדעת מה ההשלכות של הפציעה על איבר המין של הפעוט", אמר ד"ר חרדק. "נדע טוב יותר בעוד עשרה ימים עד שבועיים. התינוק מתאושש במחלקה ואנחנו ממשיכים לעקוב אחר מצבו באופטימיות".