הפרוטקציות של הרופאים במאוחדת

בני משפחותיהם של רופאים העובדים בקופת החולים מאוחדת נהנים מסל הטבות, הכולל בין השאר קיצור תורים וזירוז הליכים רפואיים, זאת על חשבון כלל הציבור ובניגוד להנחיית משרד הבריאות. הקופה: "משרד הבריאות אישר את ההסדר"

קופת החולים מאוחדת מציעה לרופאים המבוטחים בקופות אחרות חבילת הטבות בירוקרטיות והקלות בקביעת תורים לבדיקות והליכים רפואיים, אם אלה יעברו אליה יחד עם בני משפחותיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סל ההטבות השנוי במחלוקת כולל בין השאר מתן מרשמים ללא המתנה בתור לרופא זה או אחר, ביצוע מהיר של בדיקות דם וצילומי רנטגן, וקידום תורים לבדיקות יקרות שההמתנה להן נמשכת לרוב זמן רב, כגון CT ו-MRI, ומי שנהנים ממנו הם בני משפחתם המורחבת של הרופא או הרופאה המצטרפים.

הנוחות בהפניות ובמרשמים המיידים אינם היתרון היחיד שמציעה הקופה למצטרפים החדשים העוסקים ברפואה. בעוד שמבוטח מן המניין בקופה מקבל את הטיפולים או הבדיקות שלהן הוא זקוק במרפאותיה של הקופה, זוכים רופאיה וקרובי משפחתם לקבל את כל ההליכים הרפואיים הדרושים להם בבתי החולים הממשלתיים, תוך עקיפת העומס החמור ממילא.

במאוחדת לא חוששים להתגאות ביחס המועדף לרופאי הקופה ומתחייבים כי איש מצוות הרופאים או בני משפחותיהם לא המתין לבדיקה רפואית כלשהי יותר מכמה ימים, זאת בעוד שבקופת החולים מכבי שללו בעבר הסדר דומה מחשש כי הוא אינו חוקי.

בקופת החולים מאוחדת מסבירים שההסדר נבחן ואושר בידי משרד הבריאות, אך שם הבהירו כי הוא תקף אך ורק לרופאים בלבד ולא לבני משפחותיהם. עוד נטען כי לקופה הובהר שאין לתת העדפה כלשהי, לרבות קיצורי דרך, בהשגת הפניות לבדיקות ולטיפולים לזכאים, והתנהלות זו לא הוצגה למשרד הבריאות ולא אושרה על ידו.

מקופת החולים מאוחדת נמסר בתגובה: "מאוחדת מאפשרת לצוותים הרפואיים והמנהליים של בתי החולים הכלליים לקבל שירות, מרשימה סגורה ובסיסית בבית החולים שבו הם עובדים, עם הפניית רופא וללא טופס התחייבות, כלומר בחיוב ישיר".