הבשורה: שיא גל החום כבר מאחורינו

היום תורגש ירידה קלה בטמפרטורות ובלחות ברוב אזורי הארץ, אך עומסי החום יוסיפו להיות כבדים. ביום טוב ניתן כבר לראות את סוף השרב - בתחילת השבוע הבא. התחזית לימים הקרובים - הפרטים המלאים

ארכיון (מורן כץ, חדשות 2)

חם, אבל קצת פחות: ניתן לבשר כי שיא גל החום, שפקד את ישראל בימים האחרונים, כבר מאחורינו. מזג האוויר היום (רביעי) יהיה מעט פחות חם, וההקלה המשמעותית בעומס החום כבר בדרך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום עדיין יהיה חם, אם כי תורגש ירידה קלה בטמפרטורות. חשוב להדגיש כי גל החום טרם הסתיים, ויש לנקוט בכל האמצעים על מנת למנוע מכת חום והתייבשות. במהלך היום יהיה יבש יותר בפנים הארץ, אך עדיין ישרור עומס חום כבד במרבית אזורי הארץ.

הבוקר במישור החוף צפוי להיות הביל וחם, ותורגש ירידה קלה בלחות - 65-70% לעומת 75% ומעלה שהורגשו בימים האחרונים. במרכז הארץ הלחות תנוע בין 30% ל-50% ובאילת היא תעמוד על 20% במהלך היום.

בקצרין צפויות היום 37 מעלות, בנהריה 31, בטבריה 41, בנצרת ובחיפה 31, באריאל 32, בתל אביב ובאשקלון 31, בירושלים 35, בבאר שבע 37 מעלות ובאילת 42 מעלות היום בצהריים.

כך תתמודדו עם עומס החום (פלאש 90 - איסאם רימאווי)

מחר (חמישי) צפוי להיות רגיל לעונה, אך בשישי ושבת תורגש שוב עלייה בטמפרטורות, עם שקע שרבי שיגיע לאזורנו: החום יעלה אבל הלחות תהיה נמוכה וגם עומסי החום יירדו. בראשון תחול עוד הקלה, ומסתמן שכל השבוע הבא במגמת התקררות ומזג אוויר קיצי ונסבל הרבה יותר.

כיצד ניתן להימנע מהתייבשות וממכת חום?

ד"ר גל גרוס מחדר המיון בבית החולים בילינסון שבפתח תקווה המליץ להקפיד על שתייה מרובה: לדבריו, עניין זה נכון גם לאנשים הנמצאים במקומות ממוזגים. יש להימנע ממאמצים פיזיים מיותרים ולהתאימם לעומס החום הכבד.

כמו כן, אם נמצאים בחוץ, יש לשהות במקום מוצל, לחבוש כובע ולעצור את הפעילות. במקרים שבהם מופיעים סימנים להתייבשות או למכת חום אין ליטול תרופות להורדת חום. מקרים קשים של התייבשות עלולים להסתיים במוות ולכן חשוב להקפיד על הכללים ולפנות לחדר המיון במידת הצורך.

התסמינים של מכות חום והתייבשות הינם צימאון מוגבר, יובש בפה, שתן מרוכז וכהה, עור יבש או קר ולח, דפיקות לב מהירות, תשישות וכאבי ראש.