הסיוט של כל הורה: המוהל – מתלמד

זה הסיוט של כל הורה לתינוק: משהו משתבש במהלך ברית המילה. זוג מחדרה טוען שהמוהל הסתיר מהם שבנם נפגע במהלך הברית וביצע בו הליך רפואי שהוא כלל לא רשאי לבצע, אלא רופא. בנוסף, רק כשצפו שוב בקלטת הברית נדהמו לגלות שלא המוהל ביצע את הברית- אלא המתמחה שלו

כמו כמעט כל זוג הורים בישראל, גם איגור וילנה ביקשו לערוך טקס ברית מילה לבנם מייקל בן השמונה ימים. כבר לאחר הברית חששו ההורים שמשהו לא בסדר, אבל המוהל מיהר להרגיע אותם שמדובר בהתנהלות שגרתית. בלילה הוא הגיע שוב לבית המשפחה מלווה באדם נוסף והסתגר בחדר עם התינוק למשך עשרים דקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למחרת בבוקר הגיע המוהל לביקור נוסף, וההורים כבר חשדו שלא מדובר בסתם יחס מועדף. כשצפו שוב בסרטון שצילם אחד האורחים באמצעות הסלולרי שלו גילו לתדהמתם שהמוהל המוחה שהזמינו אכן ערך את כל ההכנות לטקס, אבל מי שביצע את המילה עצמה - הוא המתלמד שהביא אתו.

"כשהמוהל הגיע אלינו הביתה הוא הוציא אותנו מהחדר ושמענו שהילד התחיל לבכות", מספר האב. "ניסינו להיכנס עד שנכנסתי בכח, ראיתי דם וכל מיני כלים, הרגשתי ממש לא טוב. אחרי בערך עשרים דקות הם ירדו למטה והמוהל רק אמר 'הכל בסדר הכל בסדר'"

להורים התברר כי לא רק שאת הברית לא המוהל ביצע, אלא שבמהלך הביקור המסתורי שנערך אצלם בליה שלאחר הברית, לא התקיימה בדיקה בלבד אלא גם פרוצדורה רפואית, כזו הדורשת רופא ובית חולים. "הלקח שלי שצריך לטפל אצל אנשים מומחים, כירורגים שהם גם מוהלים", מוסיף האב. "ודבר שני זה לבדוק שלא מסתירים ממכם כלום. שכל הורה יסתכל בעשרים עיניים שלא מסתירים ממנו כלום, כי אם מסתירים משהו לא בסדר".

מהמוהל נמסר בתגובה: "כבר מלכתחילה עדכנתי את האבא שמדובר בברית לא פשוטה והדימום חייב פעילות כירורגית במקום. כמי שמל רבבות ילדים בשלושים השנים האחרונות וזכיתי שעד כה לא תצא תקלה תחת ידי, צר לי מאוד שנגרם צער להורים. המוהל המתלמד שליווה אותי בברית, הוא מוהל שמל כבר עשרות ילדים. אנחנו מחויבים להפיק לקחים. כך אני דורש מתלמידיי וכך אעשה במקרה מצער זה".