הסוף לצריבות: הים נקי ממדוזות

אחרונות המדוזות מזן חוטיות נודדות עזבו את חופי ישראל והותירו את המים נקיים מצריבות. הבשורה על עזיבת המדוזות מגיעה בעיצומו של גל חום כבד במיוחד, עם שיאי לחות במישור החוף

נחלת העבר. מדוזה בתל אביב (אורי לנז / פלאש 90)

בשורות טובות לרוחצים: בתזמון מושלם עם גל החום הכבד שפוקד את האזור הודיע היום (שני) המכון לחקר ימים ואגמים כי המדוזות שמיררו בשבועות האחרונים את חיי הרוחצים עזבו את חופי ישראל והותירו את המים נקיים מצריבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות ההקלה הניכרת שצפויה כעת לרוחצים, אנו נמצאים בעיצומו של גל חום קיצוני ומומלץ להימנע מחשיפה ממושכת לשמש במהלך שעות היום. במשרד הבריאות אף ממליצים להימנע ממאמץ גופני שאינו הכרחי, להקפיד בשתיית מים ולהימצא ככל האפשר במקומות ממוזגים.

לפנות בוקר נשבר שיא החום לשעה הצוננת של היממה, כאשר בתחנה המטארולוגית בבית דגן נמדדו לפנות בוקר 28.4 מעלות - טמפרטורת המינימום הגבוהה ביותר שנמדדה שם אי פעם.

בשעה 07:00 הבוקר נמדדו בתל אביב 29 מעלות, אך בשילוב עם 85% לחות הרגישו באזור גוש דן 36 מעלות. מדובר בהכבדה בעומס החום בשעות אלה ביחס למה שנמדד אתמול, לאחר שבשעות הלילה הגיעה הלחות במרבית תחנות החוף ל-90% והעננות הרבה שכיסתה את השמיים גרמה לכך שהחום נשאר קרוב לקרקע.