שיא הלחות: 90% לאורך החוף

ברוב אזורי הארץ נרשמו בשעות הבוקר נתוני שיא במדדי הלחות, שבשילוב עם טמפרטורת מינימום גבוהה במיוחד גרמה לתושבי גוש דן לחוש כאילו שוררות 36 מעלות. אחוזי הלחות צפויים להמשיך לרדת לאורך שעות היום, אך עומסי החום יוסיפו להיות בינוניים-כבדים ברחבי הארץ

90% לחות בחוף (חדשות 2)

גל החום השורר ברחבי הארץ מסרב להרפות: הבוקר (שני) נשברו שיאים חדשים במדדי הלחות שמביאה להכבדה ניכרת בעומס החום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במישור החוף נרשם נתון שיא של 85% לחות, דבר שגרם לתחושה בגוש דן לפיה הטמפרטורה היא 36 מעלות, לעומת ה-29 ששררו באמת. סמוך לשעה 10:00 נמדדו בתל אביב 75% לחות, כך גם במפרץ חיפה.

יחד עם זאת, בפנים הארץ נמדדו אחוזי לחות נמוכים יותר. בירושלים הורגשו 40% לחות, בבאר שבע 63%, בחופי הכינרת 65%, בצפת 20% בלבד, ובאילת נמדדו 40%. בהמשך היום צפויים אחוזי הלחות לרדת במעט.

עומס החום שנמדד בשעות הבוקר היה גבוה עד בינוני בכל אזורי הארץ. מדובר על הכבדה בחום בשעות אלה ביחס לאתמול. בשעות הלילה הגיעה הלחות במישור החוף ל-90% והעננות הרבה שכיסתה את השמיים גרמה לכך שהחום נשאר קרוב לקרקע.

שיא גם בטמפרטורות המינימום (חדשות 2)

שיא בטמפרטורות - גם בלילה

שיא נוסף במידות החום נשבר גם בשעות הלילה המאוחרות. בתחנת בית דגן, נמדדו 28.4 מעלות לפנות בוקר, נתון הנחשב לטמפרטורת המינימום הגבוהה ביותר שנרשמה אי פעם. שיא דומה נקבע בנגבה שבדרום עם 28 מעלות.

בדומה לאתמול, גם היום מצפים בחברת החשמל לצריכה מוגברת. בחברה נערכים לשבירת שיא של כל הזמנים בצריכת החשמל, אחרי שאירוע דומה התרחש כבר אתמול.