המשרד להגנת הסביבה: "זיהום חמור"

השריפה במושב אבן ספיר גרמה למספר מבנים בעלי גגות אסבסט לעלות באש. לפיכך, מזהירים במשרד להגנת הסביבה מפני זיהום אוויר וקוראים לאזרחים הנמצאים בסביבה להסתגר בבתים, לסגור את פתחי האוורור ולהפעיל מזגנים מפוצלים בלבד. גם תושבי שכונת גילה בירושלים נקראים לאמץ את המלצות המשרד

האש מתקרבת לביה"ח הדסה (דוברות כבאות והצלה)

המשרד להגנת הסביבה מזהיר מפני זיהום אוויר חמור כתוצאה מהשריפה שפרצה היום (ראשון) באבן ספיר. במשרד מסבירים כי השריפה גרמה למבנים בעלי גגות אסבסט לעלות באש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפיכך, מומלץ לתושבי אבן ספיר, אורה, עמינדב, צור הדסה, תושבי השכונות הדרום מערביות בירושלים - קריית מנחם, קריית יובל, עיר גנים, בית הכרם, עין כרם - ואף למבקרי בית החולים הדסה עין כרם, להסתגר בבתים, לסגור את פתחי האוורור ולהפעיל מזגנים מפוצלים בלבד. כעבור שעות אחדות עדכן המשרד להגנת הסביבה את המלצותיו וכלל גם את תושבי שכונת גילה בירושלים ברשימת האזורים המצויים בסכנת זיהום.

צוותים של המשרד להגנת הסביבה מסייעים בשעה זו לצוותי הכיבוי המנסים להשיג שליטה על שריפת החורש המשתוללת באזור המושב אבן ספיר. טרם הושגה שליטה על האש.

השריפה באבן ספיר, היום (חדשות 2)

שריפת החורש הגדולה פרצה בצהריים באזור אבן ספיר ועין כרם שבהרי ירושלים. עשרות צוותי כיבוי בסיוע 11 מטוסים מנסים להשתלט על האש. לולים במושב עלו באש ושלושה בתים נפגעו. מכיבוי אש נמסר כי כבאים הוקפצו ממחוזות סמוכים. כביש 1 נפתח לתנועת כל כלי הרכב לאחר שנחסם לתנועת כלי רכב כבדים.

אדם אחד נפגע קל משאיפת עשן. צוותי מד"א המאבטחים את פעולות הכיבוי, פינו את הפצוע לבית חולים. בתוך כך, נמסר מהמשטרה כי בית החולים הדסה נמצא בסכנה להיכנס לקו האש.