חובש של מג"ב הציל נערה פלסטינית

צוות של מג"ב נקרא למקרה חירום בחברון, כאשר נערה פלסטינית חשה ברע והדופק שלה לא היה סביר. החובש הפלוגתי הרגיע אותה ואת בני המשפחה: "הענקנו טיפול ולאט לאט הנשימה חזרה להיות תקינה". המשפחה הפלסטינית הודתה לחובש וליחידה על הסיוע. צפו בתיעוד מהאירוע

עזרה ראשונה מהחובש מהגזרה: חובש של מג"ב בחברון הוזעק השבוע לטיפול במקרה חירום של ילדה פלסטינית שסבלה מקשיי נשימה ודופק כששהתה בבית משפחתה. החובש, סמ"ש שי חן, הצליח להרגיע את הילדה ולהעניק לה טיפול רפואי ברגעי הלחץ: "אמרתי לה שאני איתה ושהכל בסדר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שהפיצה היום (חמישי) המשטרה ניתן לראות את רגעי המתח, במהלכם שמר סמ"ש חן על קור רוח למרות זעקות השבר של המשפחה והקריאות בקשר של היחידה.

"בעקבות קריאה בקשר רצנו אל בית המשפחה", סיפר חן שמשרת בפלוגה ל"ז של משמר הגבול. "ראיתי ילדה כבת 12 שוכבת על מיטה כשהיא חיוורת מאוד ונשימותיה לא סדירות. גם הדופק שלה לא היה סדיר".

צינור חמצן

תוך זמן קצר הצליח חן לייצב את מצבה של הנערה. "חיברנו לה צינור מבלון חמצן ולאט לאט הנשימה חזרה להיות תקינה", אמר. הלוחמים ששהו במקום העבירו את הילדה להמשך טיפול של צוותי הסהר האדום שהגיעו למקום לאחר מכן.

סמ"ש חן הצטנע לאחר רגעי הדרמה. "פשוט הגענו ועשינו את העבודה שלנו", סיכם. "כל המשפחה הודתה לנו".

במשמר הגבול ציינו כי זהו אינו המקרה הראשון בו מעניקים החובשים טיפול ראשוני ומציל חיים לתושבי המקום. בחודשים האחרונים הציל החובש הגדודי, סמ"ר לידור קריסי, את חייהם של שלושה תושבים.