הבוקר: רעש אדמה הורגש בישראל

מהמכון הססמולוגי נמסר כי מוקד הרעש, בעוצמה 4.4 דרגות, היה סמוך לים המלח בעומק של 10 ק"מ. הרעידה הורגשה היטב באזור הדרום ובחלקים במרכז, אך לא נמסר על נפגעים או על נזק

(רויטרס)

סמוך לשעה 05:30 בבוקר (חמישי) הורגשה רעידת אדמה קלה בישראל, בעיקר באזור הדרום ובמרכז. מהמכון הססמולוגי נמסר כי מדובר ברעש אדמה בעוצמה 4.4 דרגות שהמוקד שלו באזור ים המלח. לא דווח על נפגעים או על נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מוקד הרעש נרשם במרחק של כ-18 ק"מ מנחל בוקק, סמוך לעין גדי, בעומד של 10 ק"מ. תושבים רבים באזור הדרום דיווחו כי חשו ברעש האדמה הקל. גם בבירת ירדן עמאן נרשמו דיווחים רבים על הרעידה.

לפני כחודש פקד את אזורנו רעש אדמה נוסף שהורגש מאילת שבדרום ועד ירושלים ואזור גוש דן. מוקד הרעש, בעוצמה 5.2 דרגות, היה בים סוף, במרחק של כ-4 ק"מ מנואיבה. על פי מוקד הניטור האירופי-ים תיכוני, דיווחים על רעידות הגיעו גם מהעיר טאבוק שבירדן ומקהיר ולוקסור שבמצרים. עוד דווח כי בישראל חשו ברעש האדמה בעיקר באילת, באר שבע ובגוש דן.

בדקות שחלפו לאחר הרעידה, התקבלו במשטרת אילת עשרות פניות מתושבים מודאגים שחשו באדמה רועדת. "לעת עתה התקבלו עשרות טלפונים למוקד המשטרה, אך עד כה לא דווח על נזק או נפגעים", אמרו במשטרת אילת. "ניידות שלנו פרוסות ברחבי העיר".