מהפכה: קנאביס רפואי בבתי מרקחת

סגן שר הבריאות הפתיע גם את חברי ועדת הסמים של הכנסת. הוא סיפר כי יפעל לחלוקת הסם הרפואי בבתי המרקחת וכי ירחיב את מספר הרופאים שיוכלו לספק מרשם. "נפקח על זה, אבל זה יהיה בסטנדרט כמו תרופה", הבהיר

מהפכה בתחום הקנאביס: סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הכריז היום (שני) כי הקנאביס הרפואי עובר לבתי המרקחת. בנוסף, לדבריו, יותר רופאים יורשו לתת מרשם לשימוש בקנאביס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש גם היום בתי מרקחת שנותנים כל מיני תרופות אחרות כמו מורפיום, אז יש סדר וגם בזה נעשה סדר", אמר ליצמן. "יהיה רישום ונפקח על זה, אבל זה יהיה בסטנדרט כמו תרופה. כרגע אנחנו נמצאים בבג"ץ בגלל נושא המגדלים ונוציא מכרז בנושא המגדלים ואני מקווה שנקבל את אישור בג"ץ".

הכריז על המהפכה. ליצמן (סטודיו שרון רביבו, באדיבות mako)

"נילחם מלחמה אגרסיבית כדי לא לאפשר לזה לצאת החוצה", הדגיש ליצמן. "גם המגדלים יתחזקו. ברגע שיהיה מכרז זה עובר למכירת תרופה, עובר למרשם רופא, ואני בטוח שזה יתקבל. יש לנו עוד הרבה מה לעבוד ומה לעשות, אבל זאת הכותרת שלי".

בירכה על הבשורה. זנדברג (פלאש 90)

יו"ר הוועדה למאבק בנגע הסמים, ח"כ תמר זנדברג בירכה על הכרזתו של סגן השר. "שמענו כאן בשורה מאוד גדולה בפעם הראשונה מזה כמה שנים", אמרה זנדברג. "זאת בשורה עצומה וענקית, תודה רבה לך על פריסת העקרונות האלה. אני חושבת שהתחום שיווע לבשורה כזאת".