רופאי הדסה לראש הממשלה: קורסים בלי מנכ"ל

רופאי בית החולים שיגרו מכתב לראש הממשלה, שר האוצר וסגן שר הבריאות ודרשו מהם לחדול עם הסחבת ולמנות מנכ"ל חדש. לדבריהם, ללא מנכ"ל בית החולים ייגרר למצב של "איום ממשי על העתיד"

"מצבה של הדסה הולך ומחמיר" (אבי חיון)

הסחבת נמשכת, ובית החולים מתנהל עם גירעון וללא מנהל: ועד רופאי הדסה ובכירי בית החולים פנו הבוקר (ראשון) בדחיפות לראש הממשלה ושר הבריאות בנימין נתניהו וקראו לו למנות בהקדם האפשרי מנכ"ל קבוע לבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפנייה שהועברה גם לשר האוצר משה כחלון ולסגן שר הבריאות יעקב ליצמן טענו אנשי הצוות כי לעיכוב במינוי מנכ"ל קבוע להדסה "יש השפעה הרסנית על התנהלותה של הדסה ואיום ממשי על עתידה".

לאחר יותר משנה בה עבר בית החולים הדסה בירושלים תהליך הבראה, שכלל קיצוצי שכר וצמצום משרות רופאים, דורשים כעת הרופאים מהמדינה לעמוד בהסכם למנות מנכ"ל ודירקטוריון חדשים להדסה.

נתניהו וליצמן, ארכיון (פלאש 90)

"חוששים שכל המאמצים יירדו לטמיון"

על פי המכתב, המדינה וארגון נשות הדסה התחייבו בהסכם שנחתם כי בינואר 2015 ימונו דירקטוריון ומנכ"ל. בעוד הדירקטוריון החדש מונה, נציגי המדינה מסרבים לאשר את כל המועמדים שהוצעו להם למנכ"ל קבוע, ו"בכך מפרים הפרה ברורה את הסכם הבראה".

עוד טענו אנשי הדסה כי "נכון להיום, עניינים רבים ממתינים להחלטת המנכ"ל הקבוע ונושאים כגון איוש עמדות ניהול, הצטיידות מחלקות ועוד, נדחים למועד שאינו ידוע".

במכתב ששוגר ללשכות ראש הממשלה, שר האוצר וסגן שר הבריאות נכתב כי "מצבה של הדסה הולך ומחמיר. לצערנו, לא יעברו עוד ימים רבים עד שכל מאמצי ההבראה עליהם עמלנו יירדו לטימיון. הסחבת הננקטת בהליך המינוי הינה בבחינת אטימת הלב והחשכת העיניים למצבה של הדסה".