בקרוב על המדפים: תותים גם בקיץ

במסגרת ניסוי מיוחד, התות האדום שאנו רגילים לאכול בחורף מגיע למדפים גם בחודשים החמים. הניסוי הזה מתאפשר באמצעות מזג האויר הייחודי ברמת הגולן וביזמות חקלאית מעניינת במיוחד

תות שדה הוא גידול מסורתי של חורף: טמפרטורות נמוכות ומעט אור שמש אידאליים לגידולו ולכן ניתן למצוא אותו בישראל בין החודשים נובמבר למאי - עד השנה. בשבועות האחרונים נקטפים בישראל עשרות מגשים של תותים טריים מדי יום כחלק מניסוי רחב יותר, שמטרתו לגדל מגוון פירות וירקות ששייכים לעונות הקרירות יותר, דווקא בקיץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בזכות הניסוי ניתן למצוא בימים אלה בגולן אפונת חורף, חסה הולנדית, תרד וגם כרוב ניצנים. הפיתוח החדש נועד בין השאר כדי למשוך צעירים שסיימו תארים מתקדמים לעבור לפריפריה ולעסוק בחקלאות.

הגידולים המיוחדים בגולן (חדשות 2)


ברמת הגולן אוהבים לספר שמזג האוויר אצלם בקיץ מזכיר בעיקר את אירופה, אבל התותים שנקטפו שגודלו במקום הם לחלוטין מתוצרת ישראל.

"אני לא ישן מזה בלילה, האדרנלין זורם. לא המצאנו את הגלגל, אבל לגדל בישראל תות בקיץ זה חדשנות", אמר גבי קוניאל מקיבוץ מרום גולן. מושיק גרינגר מיחידת המחקר והפיתוח בצפון (מו"פ צפון) הציב יעדים לעתיד והדגיש כי "האתגר הוא להרגיל את הישראלי לקנות תותים גם בקיץ".