המחיר הגבוה של התיק הרפואי

הגעה לבית החולים מחייבת במקרים רבים בצילום התיק הרפואי, בין אם כדי לקבל חוות דעת שנייה או בכדי לתבוע את הביטוח. אבל מסתבר שביה"ח שוב מנצלים את החולים בשעתם הקשה ביותר - ועל הפעולה הפשוטה של צילום מסמך גובים כמעט 100 שקלים לעשרה עמודים, פי 20 מהמחיר בשוק. משרד הבריאות: המחיר משקף ממוצע עלויות

כמה לדעתכם יעלה לצלם את התיק הרפואי שלכם בקופת חולים או בבית החולים? מסתבר שגם אם רציתם לצלם רק דף אחד מהתיק הרפואי שלכם תצטרכו לשלם בעבורו כמעט 100 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עותק מהתיק הרפואי שלנו הכרחי כדי לתבוע את הביטוח אחרי תאונת דרכים למשל, למימוש זכויות בביטוח הלאומי ובמס הכנסה או אם נרצה חוות דעת נוספת של רופא אחר. המחיר הגבוה של השירות נקבע לפי תעריף של משרד הבריאות.

"מדובר במצב שעשרות אלפי אנשים נדרשים לחומר רפואי, חומר רפואי שהוא שלהם ושקופות החולים ובתי החולים מחזיקים אותו", אומר ד"ר אורי פרישמן, מומחה למדיניות בריאות. "כשאתה צריך אותו, אתה צריך לעבור דרך חתחתים כדי לקבל אותו ובסוף גם לשלם עליו המון כסף".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי "המחיר המתפרסם בתעריפון משקף ממוצע עלויות במקרים שבהם יש לאתר מסמכים בארכיוני חוץ. כל בקשה להוציא חומר מהארכיון כרוכה בעלות איתור ובתשלום. התעריף מחייב את בתי החולים הציבוריים. לגבי קופות החולים - הנושא מצוי כעת בדיון משפטי".