צפו: "גולדן בוי" בחדר הניתוח

נגנית פסנתר שחלתה בפרקינסון עברה ניתוח ייחודי שמטרתו לחזק את אצבעותיה ולאפשר לה לנגן כמו פעם. היא הגיעה לבית החולים איכילוב בתל אביב ועברה את הניתוח בערות מלאה. תוך כדי שהרופאים מנתחים אותה היא העידה על שיפור במצבה והחלה לנגן על הקלידים

הופעה חיה - בחדר הניתוח: שושנה לוי, בת 71 מקיבוץ המעפיל, הייתה על שולחן הניתוחים בבית החולים איכילוב בתל אביב כשהיא אוחזת בקלידים ומנגנת תוך כדי הניתוח. נגינתה שימשה אינדיקציה לרופאים על הצלחת הניתוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המוזיקה היא סם חייה של לוי. היא מנגנת בפסנתר כבר עשרות שנים, וכמורה למוזיקה היא גידלה דורות של נגנים. לפני כארבע שנים היא אובחנה כחולת פרקינסון, והמחלה פגעה ביכולת הנגינה שלה.

לוי ביקשה את עזרתו של הפרופסור יצחק פריד, מנהל היחידה לנוירוכירורגיה תפקודית באיכילוב, ואמרה לו כי "בלי מוזיקה אין לי טעם לחיים". צוות המערך הנוירוכירורגי והמערך הנוירולוגי החלו לתכנן ניתוח ייחודי במוחה, במטרה לסייע לה.

בתחילת השבוע נכנסה לוי לחדר הניתוח, שם השתילו לה הרופאים קוצב לגירוי מוחי עמוק במילימטר המדויק במוחה שאחראי על תפקוד האצבעות, והוא זה שאמור היה להסדיר את הקשיחות שנגרמה באצבעותיה בעקבות המחלה.

לוי עברה את הניתוח בערות מלאה ודיווחה תוך כדי הניתוח על שיפור משמעותי בידה הימנית. כשדמעות בעיניה, היא החלה לנגן - תוך כדי הניתוח - את "הבה נגילה" ואף את השיר "גולדן בוי" שייצג את ישראל באירוויזיון השנה. הבוקר (חמישי) שוחררה לוי לביתה כשהקלידים לצדה.