צפו: לוחמי מג"ב הצילו ינשופה פצועה

במהלך סיור סמוך לגדר ההפרדה באזור ג'נין הבחינו הלוחמים בעוף הדורס. "ראיתי שהיא סובלת ומיד הורדתי את האפוד המבצעי ולקחנו אותה לטיפול", סיפר קצין מג"ב. הינשופה, מסוג אוח עיטי, נלקחה לביה"ח לחיות בר שם נמצא כי היא סובלת מחתך בכנף: "אם הלוחמים לא היו מוצאים אותה היא לא הייתה שורדת"

הפתעה בלתי צפויה המתינה הבוקר (שבת) לצוות לוחמי משמר הגבול שהיו בסיור שגרתי לאורך גדר ההפרדה באזור ג'נין. במהלך הסיור הבחינו הלוחמים בינשופה פצועה שאינה מצליחה לעוף, ממש סמוך לגדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ברגע שראיתי את הינשופה וראיתי שהיא סובלת, הורדתי את האפוד המבצעי, הרמתי אותה ולקחנו אותה לטיפול", סיפר קצין מג"ב ג'ורג' דוירי. הלוחמים יצרו קשר עם רשות הטבע והגנים והעבירו את הינשופה לבית החולים לחיות בר.

המטרה: להחזיר את הינשופה לטבע (חטיבת דובר המשטרה)

בבית החולים התברר כי מדובר באוח עיטי - העוף הדורס הגדול בישראל עם מוטת כנפיים של עד כשני מטרים. "הלוחמים הביאו את האוח כשהיא סובלת מחתך רציני בכנף וחבלות קלות בראש, בכנפיים ובזנב", אמר אלישי בן ינאי, פקח ברשות הטבע והגנים.

בבית החולים לחיות בר עברה הינשופה מספק בדיקות וקיבלה טיפול מקיף. "אני מקווה שלאחר הטיפול בכנף יהיה אפשר להשיב אותה לטבע", הוסיף בן ינאי. "אין לי ספק שאם הלוחמים לא היו מוצאים אותה, היא לא הייתה שורדת".