כרמל בן ה-15 הציל את חייהם של 5

לאחר שהרופאים בבית החולים קפלן ברחובות בישרו להוריו של כרמל כי בנם מת מוות מוחי, החליטו השניים לתרום את איבריו כדי להציל את חייהם של אנשים אחרים. לבו, ריאותיו, כליותיו והכבד של כרמל ז"ל הושתלו בגופם של חמישה בני אדם והצילו את חייהם

כרמל נקר ז"ל (באדיבות המשפחה)

לאחר מספר ימים שבהם היה מאושפז במצב אנוש, נאלצו הרופאים בבית החולים קפלן ברחובות לקבוע מוות מוחי לכרמל נקר ז"ל, בן 15 וחצי ממושב באזור המרכז. למרות האובדן הנורא, ביקשו הוריו של כרמל לתרום את איבריו על מנת להציל את חייהם של אחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

איבריו של כרמל הושתלו בגופם של חמישה בני אדם. בבית החולים שיבא בתל השומר הושתל לבו של כרמל בגופו של גבר בן 30. בבית החולים בילינסון בפתח תקווה הושתלו ריאותיו של כרמל בגופו של גבר בן 65. בגבר בן 61 הושתל הכבד שלו.

"ילד כריזמטי שאהב בעלי חיים" (באדיבות המשפחה)

במרכז שניידר לרפואת ילדים בפתח תקווה הושתלה אחת מכליותיו של כרמל בגופה של נערה בת 16 ובבית החולים רמב"ם בחיפה הושתלה כלייתו השנייה בגופה של נערה בת 16. "כרמל היה ילד כריזמטי, הוא מאוד אהב בעלי חיים", סיפר אביו עופר. "הוא רכב על סוסים מגיל 8".

"כיום יותר מאלף איש נמצאים ברשימת ממתינים להשתלות", מספרת דבורה שרר, דוברת המרכז הלאומי להשתלות. "אילו כל המשפחות בישראל היו מוכנות לתרום את איברי יקיריהם כדי להציל חיים, היינו מצליחים לצמצם את הרשימה במאות אחוזים". כיום מוכנות יותר מ-50% מהמשפחות לתרום איברים, אך במרכז הלאומי להשתלות מקווים כי בעתיד המספר יעלה משמעותית. "אנחנו מקווים להגיע למאה אחוז", אמרה שרר.