מה הקינוח המומלץ ביותר בישראל?

שלושת הקינוחים הטובים ביותר בישראל, שנבחרו מבין יותר מ-30 מסעדות ברחבי הארץ, עומדים כעת במבחן. מוס גבינת עזים, מאפה מיוחד או עוגת סולת גלילית - מי יזכה גם בתואר הקינוח המומלץ ביותר מבחינה תזונתית?

מבין שלושים המסעדות הטובות ביותר בארץ, זכו שלושה קינוחים בלבד בתואר הקינוחים הטובים בישראל. אך מלבד הטעם, האם אותם קינוחים מומלצים גם מבחינה תזונתית?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות המחשבה כי קינוחים הם עתירי קלוריות ושומן, שלושת הקינוחים שנבחרו - מוס גבינת עיזים של מסעדת פופינה, עוגת סולת של מסעדת רג'אנס ומאפה קטמר של קפה מנדרין, הם דווקא בעלי ערך קלורי לא גבוה ואף ניתן למצוא בהם סיבים תזונתיים ואחוזי שומן נמוכים.

בקינוח שנבחר למקום השלישי, מוס גבינת עיזים עם גלידת צנוברים וג'לי דבש של מסעדת פופינה, ישנן כ-400 קלוריות. בקינוח שהגיע למקום השני, עוגת סולת גלילית עם חלב שקדים ויוגורט מיובש של מסעדת רג'אנס, ישנן כ-400 קלוריות. בקינוח שזכה לתואר הקינוח הטוב בישראל, מאפה קטמר עם גלידת וניל, קרמבל טחינה, וטוויל פיסטוק אניס של קפה מנדרין, ישנן כ-550 קלוריות.

כל שלושת הקינוחים, מסבירה התזונאית מאיה רוזמן, מכילים סיבים תזונתיים ורכיבים דלים יחסית בשומן, ולכן אינם בהכרח מזיקים לבריאות כמו שאולי היינו מתארים לעצמנו.