פיתוח מהפכני בטיפול במחלת הסרטן: הסוף לכימותרפיה?

בכנס בארה"ב הוצג טיפול ניסיוני בקוקטייל תרופות שצמצם את התפשטות המחלה אצל כ-60% מהמטופלים. אחד המומחים הגדיר את התוצאות מדהימות: "הפונטציאל לריפוי כבר שם, זה יכול להחליף את הכימותרפיה תוך 5 שנים"

הפיתוח המהפכני לטיפול בסרטן כבר כאן? (רויטרס)

האם האנושות ניצבת בפני עידן חדש במאבק במחלת הסרטן? כך לפחות טוענים מומחים שלקחו חלק במחקר בינלאומי חדש והציגו אתמול את תוצאותיו בוועידה השנתית לחקר הסרטן בשיקגו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תוצאות המחקר שנערך בבריטניה מעלות כי תרופות חדשות שפותחו נלחמות ביעילות בתאים סרטניים על ידי עידוד המערכת החיסונית - ומצליחות להשמידם.

החוקרים טענו כי במהלך שנה שבה נוסה הטיפול על קרוב לאלף חולים הסובלים מסרטן העור, חלה ירידה בשיעור התפשטות המחלה אצל יותר ממחצית מהם. ב-58% מהמקרים נבלמה התפשטות התאים הסרטניים.

כך מותקפים תאי הסרטן. הדמיה (sky news)

הפיתוח יחליף את טיפולי הכימותרפיה?

"הראיות שהוצגו מצביעות על כך שאנחנו בתחילתו של עידן חדש בטיפול במחלה", מסר בהתרגשות פרופסור פטר ג'ונסון, מנהל המחלקה האונקולוגית במרכז החקר הבריטי, שלקח חלק במחקר.

"הממצאים מדהימים", התפעל פרופסור רוי הרבסט, ראש המחלקה לחקר הסרטן במרכז הרפואי באוניברסיטת ייל. לדבריו, טיפול בחולי סרטן באמצעות גירוי המערכת החיסונית של הגוף ויצירת נוגדנים לתאים הסרטניים עשוי להחליף תוך 5 שנים את טיפולי הכימותרפיה.

"אני חושב שאנחנו צועדים לקראת שינוי משמעותי בטיפול במחלת הסרטן. הפוטנציאל להענקת טיפול יעיל לחולים שיאפשר להם לחיות יותר שנים, בהחלט כבר כאן", הוסיף פרופסור הרבסט הנרגש. "הפיתוח הזה מאפשר למערכת החיסונית לאתר את התאים הסרטניים המוסתרים ממנה, להגיע אליהם - ולהשמידם".