לוהט: ברביעי - 42 מעלות בתל אביב

שקע שרבי שמגיע ממצרים יביא עמו רוחות מערביות חזקות ועננות גבוהה. בעקבות זאת: עומס חום כבד עד קיצוני בהמשך השבוע. מתי זה יסתיים? התחזית

עומסי חום קיצוניים ברביעי. ארכיון (רשות שמורות הטבע והגנים, יגאל בן ארי)

היום (שני) היה רק הקדימון לאירוע השרבי שצפוי לנו ביום רביעי, עם 35 מעלות בתל אביב, 34 בירושלים ו-43 באילת. מחר תחול הקלה מסוימת בחום אך ברביעי שוב יתחמם והפעם לכדי שרב כבד עם טמפרטורות חריגות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מידות החום החזויות החל מיום רביעי בצהריים: בצפת 35, בחיפה 40, בעפולה 43, בטבריה 43, בכפר סבא 42, בירושלים 36, במודיעין 41, בתל אביב 42, בבאר שבע 44 ובאילת 42 מעלות. אחוזי הלחות יהיו נמוכים במיוחד, בניגוד לקיץ שבו הלחות גבוהה אך מידות החום נמוכות יותר. עומסי החום יעלו גם כן ויהיו גבוהים מאוד.

בניגוד לשרב הקודם שהגיע ביום בהיר לחלוטין, הפעם צפויים עננים לכסות מדי פעם את השמים, ומעט אבק יהיה באוויר. מומלץ להרבות בשתייה בימים אלה, ולשהות במנוחה ובצל.

גל החום יישאר עד יום שישי (עמית ולדמן, חדשות 2)

במהלך יום רביעי בערב והלילה יהיה חם ויבש. רק ביום חמישי בבוקר יתחיל השינוי להשפיע על מישור החוף והשפלה ולאחר מכן גם על אזור ההר והבקעה. למעשה, בחלקים המזרחיים של הארץ ייתכנו טמפרטורות גבוהות יותר ביום חמישי. גל אובך יחדור לאזורנו עם הרוחות הקרירות כך שמזג האוויר, למרות ההקלה בחום, עדיין יהיה לא נעים.

השינוי יהיה חד מאוד וכבר ביום שישי יהיה נוח ואפילו קריר מהממוצע בהרים. גשם מקומי ייתכן בבוקר שישי ובבוקר שבת בעיקר בצפון.