מצואת פרות למים נקיים ב-12 שעות

נציגי הסטארטאפ הישראלי "אקוונוס" ממושב בית הלל מציעים פטנט מיוחד שהופך שפכים למים נקיים ואף למקור אנרגיה שעשוי לשמש בעתיד לחימום. הרעיון היצירתי הביא את נציגי החברה לפגישה עם הנשיא אובמה בבית הלבן. אז איך עובד הרעיון?

בעיה מרכזית עמה מנסים להתמודד בעולם בשנים האחרונות היא המחסור במים נקיים. העולם המודרני מייצר כמויות גדולות של שפכים, וטיהורם דורש שימוש באנרגיה רבה. פטנט של חברת סטארט אפ ישראלית מנסה למצוא פתרון מקורי לבעיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרות ברפת במושב בית הלל בצפון מייצרות כמויות אדירות של שפכים, שבשנה האחרונה מועברים למיכל. בתוך המיכל נמצא החידוש - אצות מיוחדות שיודעות לפרק חומרים אורגניים ולהפוך אותם חזרה למים נקיים בתוך כ-12 עד 24 שעות. המים הנקיים ישמשו בעתיד להשקיית גידולים ויחסכו כסף רב. תוצר לוואי נוסף של השפכים בו נעשה שימוש הוא הגז היוצא מהם, שיכול לשמש לטובת חימום הרפת.

פתרון מקורי לטיהור מים (חדשות 2)


גם נשיא ארה"ב לא נותר אדיש לחידושים, עליהם אחראית חברת הסטארט אפ הישראלית "אקוונוס" (Aquanus). נציגי החברה הוזמנו לאחרונה לקבלת פנים שערך אובמה בבית הלבן, אליה הוזמנו נציגים מ-50 חברות הסטארט אפ המבטיחות בעולם העוסקות בפיתוח מוצרים בתחום הקיימות והאנרגיה.

"להשתתף באירוע בתוך הבית הלבן בנוכחות הנשיא היה מאוד מאוד מרגש ומחמם את הלב", סיפר מנכ"ל "אקוונוס" אודי לשם. "זו הייתה הוקרה לכך שמה שאנו עושים הוא נכון, וחוץ מאשר עסק טוב גם תורם לעולם".