מבט חדש על התינוק: הדור הבא של בדיקת האולטרסאונד

מכשיר חדש שהגיע לאחרונה לישראל, מאפשר מעקב ואבחונים מדויקים יותר אחר התפתחות העובר. הרופאים מספרים שהמכשיר החדש משפר את עבודתם, והמטופלות נהנות מאיכות תמונה טובה יותר. כך נראה העתיד של בדיקות האולטרסאונד

העתיד כבר כאן: לעדי, בת 26, הנמצאת בחודש השישי להריונה הראשון, יש תאומים בבטן, בן ובת. כשהגיעה הבוקר (שני) לבדיקת אולטרסאונד שגרתית בבית החולים וולפסון, חיכתה לה הפתעה: תמונה מציאותית מתמיד של הילדים שברחמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

את הבדיקה עשתה עדי עם מכשיר אולטרסאונד חדש שהגיע לבית החולים לפני ימים ספורים, המאפשר לה לראות את פני העובר בצבע. האם המיועדת ראתה בהתרגשות את תינוקה מוצץ אצבע, פותח את העיניים ואפילו נושק לאחותו הצמודה אליו.

מכשיר האולטרסאונד החדשני, שנקרא EGE10, נכנס לשימוש בבתי החולים בארה"ב רק לפני מספר חודשים, ועכשיו הוא מגיע גם לישראל. "הטכנולוגיה החדשה נותנת לנו המון כלי עבודה כדי לעשות אבחונים יותר מדויקים למטופל", אומרת דוקטור ליאת גינדס. "בעצם, המטרה של כל הדברים האלה זה לא רק תמונות יפות, זה נותן לנו קצב דגימה הרבה יותר גבוה ממה שהיה לנו בטכנולוגיות הקודמות".

"זה מדהים", מתפעלת האם הצעירה מהמראה שנגלה לעיניה. "זה לא הגיוני, הם כאלה קטנים וזה נראה שהם בשלים ומוכנים, למרות שהם שוקלים 700 גרם בערך". עלותו של מכשיר האולטרסאונד המתקדם נאמדת בכ-200 אלף דולרים. הדיוק הרב שלו מאפשר אבחון טוב יותר של אופן התפתחות העובר, דבר שישמש מעתה הורים רבים בישראל.