סערה סביב מינוי מנהל המיון בסורוקה: אינו מומחה לרפואה דחופה

בהנהלת בית החולים סורוקה החליטו באחרונה בניגוד למקובל, למנות לתפקיד מנהל חדר המיון מומחה לרפואה פנימית ולא לרפואה דחופה. בעקבות הביקורות הודיעו בבית החולים כי את ההתמחות הנחוצה ישלים הרופא באותו חדר המיון שאותו הוא מנהל, תחת מרותם ואחריותם של הרופאים הכפופים לו. מבולבלים? גם אנחנו

(חדשות 2)

מצבו המדאיג של תחום הרפואה הדחופה בישראל כפי שתואר בדוח מבקר המדינה האחרון, לא מנע מהנהלת בית החולים סורוקה למנות לתפקיד מנהל חדר המיון רופא אשר כלל אינו מומחה ברפואה דחופה. המינוי התמוה הפך לתמוה יותר, לאחר שהתברר כי את תהליך ההתמחות שלו יעבור הרופא באותו חדר המיון, זאת במקביל לניהולו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כחודשיים וחצי הפתיעה הנהלת סורוקה כשהציבה בראש חדר המיון של בית החולים רופא מומחה לרפואה פנימית, אשר בניגוד למקובל – כלל אינו מתמחה ברפואה דחופה.

מחשש שהמינוי יסכן את שלום החולים, החליטו בבית החולים לאפשר למנהל החדש לערוך את ההתמחות בתחום באותו חדר המיון שאותו הוא מנהל. יוזמה זו העלתה שאלות רבות, ובעיקרן כיצד יוכל הרופא האחראי לעבוד תחת רופאי חדר המיון הכפופים לו הלכה למעשה.

גם באיגוד הרופאה הדחופה בהסתדרות הרפואית מתחו ביקורת על המינוי. "מדובר באדם נפלא וברופא טוב, אבל לא יתכן שברפואה דחופה ימנו מישהו שאינו מומחה ברפואה דחופה", אמר יו"ר האיגוד לרופאה דחופה, ד"ר ערן טלאור. "זה הגיוני כמו שבראש המחלקה הנוירוכירורגית ימנו מישהו שכלל איננו נוירוכירורג".

מבית החולים סורוקה נמסר בתגובה: "מנהל המיון החדש הוא רופא מוערך מאוד ובעל ניסיון קליני עשיר בבית החולים ומחוצה לו. תחום הרפואה הדחופה הוא תחום התמחות חדש וצעיר יחסית. מרגע כניסתו לתפקיד לפני כחודשיים וחצי ניכרו שיפורים רבים בתפקודו של חדר המיון, בדגש על קיצור של 25% בממוצע של זמן ההמתנה במיון".