חורף חייתי: איך מתחממים בספארי?

הגשמים העזים והטמפרטורות הנוחות גורמים אי נוחות לרבים, אבל בעלי החיים בספארי ברמת גן לא מסוגלים לטפל בעצמם וזקוקים לטיפול מיוחד. אז איך שומרים על בעלי החיים חמים, מי מחפש מסתור ומי דווקא אוהב את טיפות הגשם? צפו

גשמים רבים פקדו את אזור המרכז בימים האחרונים ואלה לא פסחו גם על בעלי החיים בספארי ברמת גן, שעושים הכל כדי להעביר את החורף באופן החמים ביותר. בינתיים, הגן יישאר סגור, כי החיות פשוט רוצות להתחמם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטפלים בגן החיות עושים הכל כדי לשמור על טמפרטורה חמימה עבור בעלי החיים. רבים מוצאים מקומות מסתור מהגשם בשטח הפתוח, אך יש כאלה שמעדיפים לעמוד תחת טיפות הגשם. הספארי עצמו נראה כעת כמו אגם אחד גדול - מים בכל מקום.

בדרך כלל הזברות, האנטילופות הקטנות, צביי תומפסון וקובוסי המים אוהבות להסתתר ראשונות ויש להן המון מקומות מסתור בשטח הפתוח. ישנם בעלי חיים שדווקא מאוד אוהבים את הגשם - כמו ההיפופוטמים שיוצאים כאילו כלום לא קרה כדי לאכול, וכן הפלמינגו שמעדיפים להישאר תחת טיפות הגשם.

איך מתחממות הזברות? (באדיבות ספארי רמת גן)

את רוב החציר מניחים בספארי מתחת לסככות, ובעלי החיים מגיעים ואוכלים שם כדי שהמזון לא יירטב והחיות? הן מתחממות גם מהחציר וגם מהצפיפות שנוצרת ב"תור" לאוכל.

החיות שיש להן יותר בעיה עם מזג האוויר הן אלה שבגן החיות ולא בשטח הפתוח. בתוך הספארי בעלי החיים בוחרים את האפשרות להחליט אם הן יוצאות לחצרות או נשארות בבתים המחוממים שלהם.

גם ההיפופוטמים מחפשים מחסה (באדיבות ספארי רמת גן)

תה חם לקופים

אז איך מחממים את בעלי החיים? זה מאוד תלוי. הבתים של הג'ירפות מקורים אך לא סגורים ובלילה, רק אם הטמפרטורה יורדת מתחת ל-10 מעלות, מציבים מפזרי חום. יש גם בתים סגורים בהם נמצאים קופי האדם והקופים הקטנים, ובשל החשש כי הם יפגעו בעצמם אם תנורים יוצבו שם, הם נהנים מחימום תת רצפתי, מה שלא מסכן אותם ומאפשר להם להתחמם על הרצפה בניחותא.

גם אצל הזוחלים - שמאוד קשה להם בקור, הם צריכים חימום קבוע. למשל לטאת כוח קומודו ממש לא רוצה לצאת לחצר, וההערכה של המטפלים שהיא תישאר שם בחודשים הקרובים. גם התנינים והצבים נהנים בבתים המחוממים.

הזברות מסתתרות מהגשם (באדיבות ספארי רמת גן)

ומה לגבי האוכל? אין איזשהו שינוי מיוחד - למעט הקופים שמקבלים תה חם מדי בוקר ותוספת ויטמינים ולעתים חיסונים כדי להשאיר אותם חזקים. גם המטפלים של הקופים נוקטים משנה זהירות אם הם חולים, כדי לא להדביק את הקופים.

"ברגע שהגשמים ייפסקו הספארי ייפתח למבקרים", אמרה דוברת הספארי שגית הורוביץ. "אנחנו מניחים שזה יקרה כבר ביום שישי הקרוב".