חשש: מטיילים נדבקו בכלבת מפרה ברמת הגולן

לאחר שהתגלה כי פרה ברפת היישוב קדמת צבי ברמת הגולן נדבקה במחלה, קורא משרד הבריאות לאזרחים ומטיילים ששהו באזור ובאו במגע עמה או עם בעלי חיים משוטטים להגיע להיבדק

פרה נגועה בכלבת אותרה בגולן, ארכיון (צילום: קובי בן-חיים)

משרד הבריאות מזהיר היום אזרחים ומטיילים שביקרו באזור היישוב קדמת צבי שברמת הגולן ובאו במגע עם בעלי חיים משוטטים, זאת לאחר שהתגלה כי ברפת היישוב נמצאה פרה החולה בכלבת. על פי הודעת המשרד, ביממה האחרונה התקבלה ההודעה בדבר הפרה החולה, ועל כל אדם ששהה בקרבתה או בקרבת בעלי חיים ללא השגחה ביישוב להגיע לבדיקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אנשי משרד הבריאות הסבירו בהודעה כי אזרחים שהיו ככל הנראה במגע עם הפרה ביישוב או עם בעלי חיים אחרים שבעליהם אינם ידועים מאז ה-20 בינואר, מתבקשים לפנות ללשכת הבריאות שבצפת בטלפונים: 04-6994219, 04-6994218, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריהם.

בהודעת המשרד אף צוין כי גם תושבים ומבקרים שאפשר שבעלי החיים שברשותם באו במגע עם הפרה החולה ברפת המדוברת, נדרשים להגיע גם הם לבדיקות. בנוסף מתבקשים בעלי כלבים באזור ליצור קשר עם הווטרינר ברשות המקומית בה הם מתגוררים לצורך ווידוא חיסון בעבורם. בכלל זה, הורים לילדים ששהו באזור מתבקשים לבדוק אם נוצר מגע בינם לבין בעלי החיים, מחשש להידבקותם.

אנשי המשרד ביקשו לחדד כי במקרה שבו ננשכים או אפילו נשרטים על ידי בעל חיים, יש לנקוט מספר צעדים לטיפול ראשוני. בין הפעולות הנדרשות: שטיפה מיידית של האזור שננשך או נשרט במים ובסבון וחיטוי המקום באמצעות חומרים מתאימים. בסוף הטיפול הראשוני יש לפנות ללשכת הבריאות המקומית ולבדוק אם יש צורך בקבלת טיפול מונע נגד כלבת. אם האירוע מתרחש מעבר לשעות פעילות הלשכות, יש לפנות לחדרי המיון בבתי החולים השונים.