לא מוותרת: נערה חולת סרטן בת 15 תרוץ במרתון ירושלים

כשהיא בעיצומה של הכנות לתחרות מלכת היופי של ירושלים, גילתה עדן פיטוסי בת ה-15 כי היא חולה בסרטן. מאז היא נלחמת במחלה, אבל היא לא לבד: עדן והחברות ישתתפו בקרוב יחד במרתון ירושלים

בין אלפי האצנים שיגיעו לריצת המרתון שתתקיים בבירה בראשית החודש הבא, תהיה גם קבוצת צעירות שאמנם לא התאמנו בחודשים האחרונים לקראת הריצה המפרכת, אבל הן יהיו שם כדי ללוות את עדן, חברתן החולה במחלת הסרטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני שנה בדיוק החלה עדן לסבול מכאבים בלשונה. בזמן השתתפותה בתחרות מלכת היופי של ירושלים, היא כבר הייתה בעיצומן של בדיקות שבישרו כי מקור הכאבים הוא גידול סרטני. סבב הטיפולים הראשון הסתיים בהצלחה, אבל לפני כארבעה חודשים - המחלה הכתה שוב.

"לא הבינו למה אני מאחרת" סיפרה עדן, ואמה אורלי פיטוסי המשיכה: "אף אחד לא ידע כלום. היינו עושים סי-טי, פט סי-טי, אם-אר-איי, רצנו כמו מטורפים". בחודשים האחרונים שוהה עדן בבידוד בבית החולים הדסה עין כרם, מלווה על ידי חברות שאותן הכירה בתחרות אחרת לגמרי, ועמותת זכרון מנחם שיזמה את ההשתתפות במרתון.

"גם אם הרופא לא ייתן לי, אני אברח מפה"

"חייבים להביא את כולם", אמרה עדן, "שיידעו שיש מודעות. זה נותן לי כוח להתמודד ולהילחם. אני מודה לאלוהים שיש לי חברים כאלה". גם אמה של עדן תומכת ביוזמה. "זה מעודד אותה ועושה לה חשק", היא תיארה, "היו לה כמה ימים של נפילה כזאת, כאילו כבר נמאס לה, וזה באמת עודד אותה. הנה, עובדה שרואים את עדן עכשיו מדברת, מחייכת".

"אני חושב שזה מאוד מרגש. לא רק אותי, אלא את כל עם ישראל", אמר ראש עיריית ירושלים ניר ברקת. "קבוצה של אנשים, במקרה הזה חברות טובות, נרתמות לסייע לחולה. שאפו אחד גדול".

פרט לעדן וחברותיה, רחובות ירושלים יוצפו בעוד פחות מחודש בשטף של כ-17 אלף אצנים מכל רחבי העולם. המשתתפים הרבים כנראה עסוקים בהכנות ואימונים אחרונים לקראת האירוע. עדן פשוט מקווה להרגיש מספיק טוב כדי להיות לצידם עם חברותיה, לקטע קצר בלבד, בתקווה גדולה שבשנה הבאה היא כבר תהיה חזקה מספיק כדי להיות משתתפת מן המניין. "האמת שעדיין לא סיפרתי לרופא שלי שאני מתכוונת להשתתף במרתון" הודתה עדן. "רק שלא יגיד לי 'עדן, את לא יכולה לצאת'. גם אם הוא לא ייתן לי, אני אברח מפה".