מבצע בז: כך חולצו הגוזלים מנתב"ג

התנועה בנמל התעופה בן גוריון הופסקה בשעות הבוקר למשך חצי שעה, לא בגלל אירוע ביטחוני אלא לטובת פינוי של קן ציפורים – בזים מצויים שבנו את ביתם על אנטנת ניווט סמוך למסלולי ההמראה והנחיתה. כך נראה מבצע החילוץ

מחזה לא שגרתי בנמל התעופה בן גוריון: במשך כחצי שעה הופסקו הבוקר (שלישי) כל ההמראות והנחיתות בנמל התעופה בן גוריון. לא אירוע ביטחוני הוביל להשבתת הטיסות, אלא מבצע חילוץ משולב בשטח האווירי של הנמל - מבצע שגיבוריו הם חמישה גוזלי בז מצוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מטוסים לא היו שם, רק ההורים המודאגים שחגו כל הזמן ממעל בדאגה מוצדקת - לא כך הם ציפו שהגוזלים יעזבו את הקן. למרבה הצער הם בחרו לבנות את ביתם על אנטנת ניווט בגובה 15 מטרים בלב שטח מסלולי הטיסה. משיקולי בטיחות הוחלט שיש להסיר את הקן, שכן ידוע שכלי טיס ובעלי כנף הם שילוב מסוכן מאוד.

חמשת הגוזלים (חדשות 2)

לאחר טיפוס מהיר במנוף נגלה קן הזרדים ובו מצטופפים חמישה גוזלים בני יומם. איש רשות הטבע והגנים העביר ביד רכה את כל החמישייה - מפוחדים אך בריאים - לכלי נשיאה ומשם הועברו לבית החולים לחיות בר בספארי.

בבית החולים עוברים הגוזלים בדיקה וטרינרית מלאה ומסומנים על ידי טבעת מתכת שתלווה אותם לכל חייהם. לאחר מכן ימשיכו בתהליך האקלום שבסופו יושבו אל הטבע, יתאחדו עם הוריהם ובתקווה - יבחרו בעתיד מקום מתאים יותר להקים בו קן.