שבת אידיאלית לטיולים אחרי הגשם

בתום השבוע הסוער שמסכם חודש נובמבר גשום, סוף השבוע מאופיין דווקא בשמיים בהירים עד מעוננים. הטמפרטורות מעט קרות בהשוואה לעונה, אך ממשיכות לעלות לאחר השבוע הקר. קיים סיכוי לגשם קל בצפון ובחוף בראשון ובשני

יום נעים לטייל בין השלוליות. ארכיון (יוסי זמיר)

שבת נעימה יותר לאחר השבוע הסוער: לאחר ימים קרים וגשומים, סוף השבוע במגמת התבהרות והתחממות. הטמפרטורות מעט מתחת לממוצע העונתי, אך מזג האוויר נוח לטיולים - בתנאי שמתלבשים היטב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בקצרין צפויות 17 מעלות, בנהריה 21, בחיפה 21, בטבריה 21, בתל אביב 22, ובירושלים 15. באשקלון צפויות גם כן 21 מעלות בצהריים וכך גם בבאר שבע, בים המלח 21 ובאילת 25. היום צפוי להיות נעים ובהיר עד מעונן חלקית ברוב אזורי הארץ.

חודש נובמבר, שעוד מעט מסתיים, כלל כמות משקעים נאה ביותר, גבוהה בהרבה מהממוצע העונת.י עם זאת, בשבוע הקרוב קיימת מגמה של התחממות קלה, אם כי קיים סיכוי לגשם קל בצפון ובחוף בראשון ובשני. ימים שלישי רביעי יהיו חמים מהרגיל.

הגשמים הרבים בשבוע האחרון הובילו לעלייה של ארבעה וחצי סנטימטרים במפלס הכנרת. מרשות המים נמסר כי גם הנחלים הגדולים באגן כנרת - השניר, הדן והבניאס - החלו לזרום. גם ספיקת המים בנהר הירדן שילשה את עצמה, והדבר צפוי לתרום לעליית מפלס הכנרת גם ללא גשם.

מערכת הגשם של השבוע האחרון שברה שיאים - כמויות המים שנמדדו ברחבי הארץ היו כפולים מן הממוצע השנתי לעונה. מאז יום שלישי ירדו במישור החוף למעלה מ-104-134 מילימטרים של גשם, ואילו בצפון נרשמו כמויות קטנות יותר של עד 74 מילימטרים.