אחרי ימים של גשם: סוף שבוע רגוע

סוף השבוע הקרוב צפוי להשכיח מאיתנו את הימים האפורים והרטובים שחווינו בשבוע האחרון. היום ומחר תורגש הפוגה קלה בגשמים והטמפרטורות יעלו מעט – אם כי עדיין יהיה קר מהרגיל לעונה. בינתיים הגשם ממשיך לתת את אותותיו עם תחילת הזרימה בנחלי השניר, הדן והבניאס

קשת בשמי המרכז, השבוע (חדשות 2)

לאחר שבוע קר וסוער עם גשמים בכל רחבי הארץ, שיטפונות בנחלים, ואפילו שלג בפסגת החרמון - סוף השבוע צפוי להיות בהיר ומעט חמים יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הבוקר עוד ירדו גשמים מקומיים קלים, אך בהמשך השמיים התבהרו. הטמפרטורות היום עלו מעט, אך הן עדיין נמוכות מהרגיל לעונה - בעיקר בהרים.

מחר תורגש התחממות קלה נוספת, אך כבר ביום ראשון הגשמים יחזרו ויתרכזו לאורך החוף. גם ביום שני צפויים גשמים מקומיים שירדו בצפון הארץ. הטמפרטורות בתחילת השבוע יישארו דומות לאלה שיורגשו ביום שבת.

הבניאס חזר לזרום, צילום ארכיון (צילום: עאיד אבורקי�%9)

הגשמים הרבים בשבוע האחרון הובילו לעלייה של ארבעה וחצי סנטימטרים במפלס הכנרת. מרשות המים נמסר כי גם הנחלים הגדולים באגן כנרת - השניר, הדן והבניאס - החלו לזרום. גם ספיקת המים בנהר הירדן שילשה את עצמה, והדבר צפוי לתרום לעליית מפלס הכנרת גם ללא גשם.

מערכת הגשם של השבוע האחרון שברה שיאים - כמויות המים שנמדדו ברחבי הארץ היו כפולים מן הממוצע השנתי לעונה. מאז יום שלישי ירדו במישור החוף למעלה מ-104-134 מילימטרים של גשם, ואילו בצפון נרשמו כמויות קטנות יותר של עד 74 מילימטרים.

בהכנת הכתבה השתתף גיא ורון.