הבוקר: שביתה בת שעתיים בבתי החולים של הדסה

תכנית ההבראה בהדסה לא מצליחה לרפא את היחסים הקשים בין העובדים להנהלה: הרופאים בבתי החולים בעין כרם והר הצופים ישבתו למשך שעתיים במחאה על מדיניות הנהלת הארגון כלפיהם. במסגרת השביתה יינתנו רק טיפולים דחופים ומרפאות החוץ יישארו סגורות

הבוקר: שביתה בבתי החולים של הדסה (חדשות 2)

נמשכות המחלוקות בבתי החולים של הדסה: הרופאים של בתי החולים הדסה בירושלים, בהר הצופים ובעין כרם, שבתו היום למשך שעתיים בעקבות מחלוקת עם הנהלת הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השביתה התקיימה בין השעות 08:00 ל-10:00, ובמהלכה יינתנו רק טיפולים מצילי חיים. מרפאות החוץ לא ייפתחו לפני סיום השביתה, וביקורי הרופאים במחלקות בהם מאושפזים חולים שאינם בסכנת חיים לא יתקיימו בשעות השביתה.

השביתה מתקיימת בעקבות מחלוקת בין הרופאים הבכירים לבין הנהלת הארגון. אחרי פרוץ המשבר הכלכלי בבתי החולים בתחילת השנה, נחתם הסכם הבראה בין ארגון נשות הדסה - הבעלים של בתי החולים, לבין העובדים בחסות משרד הבריאות. במסגרת ההסכם פוטרו מאות עובדים שאינם רופאים ועובדים אחרים נאלצים לקחת חלק בתכנית ההבראה בצורת קיצוץ בשכרם.

ההנהלה שחתמה על ההסכם טוענת כי לא כל העובדים מחויבים לו, ואילו העובדים טוענים שהם משלמים את המחיר של הניהול הכושל, לטענתם, של המוסדות הרפואיים שהובילו למשבר הכלכלי.

דוברת המרכז הרפואי הדסה מוסרת בתגובה כי "לאור ההשבתה החלקית שנוקטים חלק מהוועדים בהדסה, יש להדגיש כי מרבית רופאי הדסה אינם שובתים וחדרי הניתוח פועלים כסדרם. אנו קוראים למיעוט השובת לבטל את ההשבתה - אל תהפכו את הדסה לנמל אשדוד. הדסה עולה על מסלול שיקום ומרבית הרופאים והעובדים רוצים רק להתרכז בעבודה. כל מי שהבית הזה יקר לו צריך לבוא אל שולחן הדיונים. נמשיך לנהוג באחריות ולממלכתיות למען החולים ולמען הדסה".