הצלחה בניסוי חיסון חדש לאבולה

בשורות משמחות מוושינגטון: מנהל הבריאות הפדרלי של ארה"ב ביצע ניסוי מוצלח בחיסון לנגיף האבולה, הגורם לכן שמערכת החיסון הטבעית של בני האדם תוכל להתמודד בהצלחה עם הנגיף שכבר הביא למותם של אלפים. כבר בתחילת שנה הבאה אמורים להתחיל ניסויים משמעותיים יותר אצל חולים במערב אפריקה

לקראת חיסון מוצלח? מטופל נגד אבולה, ארכי (AP)

לקראת חיסול המגיפה? מדענים אמריקנים הודיעו כי השלב הראשון בניסויים של חיסון אפשרי למגיפת האבולה עבר בהצלחה, ו-20 המתנדבים הראשונים שקיבלו את החיסון פיתחו עמידות לנגיף בלי נזק לבריאותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מגיפת האבולה שפרצה השנה במערב אפריקה הביאה למותם של למעלה מ-5,600 בני אדם, 15,000 חלו במחלה שמעבר למספר ההרוגים הגבוה גורמת גם לנזק כלכלי קשה ביותר למדינות הנגועות - גיניאה, ליבריה וסיירה ליאון - ועוררה חשש במערב מהתפשטות המגיפה לחלקים אחרים בעולם.

החיסון פועל על ידי בניית הגנה של מערכת החיסון מפני הנגיף, ועל פי התוצאות הראשוניות המתנדבים שקיבלו את החיסון פיתחו את העמידות לאבולה בתוך ארבעה שבועות. אצל חלק מהנסיינים גם עלה מספר כדוריות הדם הלבנות שאמורות לסייע לגוף להתמודד עם מחלות כלליות ויש לכך תפקיד מסייע גם במלחמה בנגיף.

ד"ר אנתוני פאוצ'י, מנהל המרכז למחלות מידבקות במשרד הבריאות האמריקני, אמר "יש כאן אלמנט מבטיח של טיפול גם בנגיף וגם בחיזוק המערכת החיסונית הטבעית. אנחנו עדיין רחוקים מחיסון המוני, אבל עשינו צעד משמעותי קדימה". לא דווח על תופעות לוואי משמעותיות לחיסון, פרט לעלייה קלה בחום הגוף שנעלמה אחרי יום אצל חלק מהנבדקים. על פי התכנית האמריקנית, כבר בינואר 2015 אמורים להתחיל ניסויים משמעותיים יותר בליבריה עצמה על תושבים שחלו באבולה.