צפו: חיילי הצנחנים מבלים בשלג

השיא אמנם עוד לפנינו אבל הצמרת כבר נצבעה בלבן: שכבה דקה של שלג כיסתה את פסגת ההר, והיחידים שיכולים ליהנות ממנה כרגע הם חיילי הצנחנים המוצבים במקום. "אנו שומרים עליכם כבר מהשלג הראשון", מסרו החיילים לחדשות 2, "מאחלים לכולם חורף חם ובטוח"

מוקדם עדיין להוציא את המגלשיים אבל כבר אפשר לשטוף את העיניים: פתיתי השלג החלו לרדת אתמול (ראשון) מעל הר החרמון, והיום כבר נראתה שכבה דקה של שלג המכסה את הרכס העליון של "העיניים של המדינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, חשוב לציין שהשלג מופיע כעת בגובה של יותר מ-2,000 מטרים, ושיאו של השלג עוד לפנינו. מעט השלג שירד נמצא באזור המוגדר כשטח צבאי סגור - ולכן רק חיילי הצנחנים המוצבים במקום יכולים להנות ממנו בשלב הזה. "אנו, חיילי חטיבת הצנחנים גדוד 890 מחטיבת החרמון, שומרים עליכם כבר מהשלג הראשון", אמרו החיילים לחדשות 2. "מאחלים לכולם חורף חם ובטוח".

ביום שלישי תורגש הפחתה במשקעים, הטמפרטורות יעלו מעט ואפילו צפויות כמה שעות של שמש, אך במישור החוף עדיין צפוי הגשם לרדת מפעם לפעם. המערכת החורפית תתגבר לקראת הערב, אז יתחזקו הרוחות והגשם ירד מלווה בסופות רעמים בצפון ובמרכז. בשלב זה תורגש ירידה ניכרת בטמפרטורות, והצפות צפויות להתפתח בערי החוף ובמקומות הנמוכים.

בשלישי בלילה ובמהלך יום רביעי תגיע המערכת החורפית לשיאה, עם עשרות מילימטרים של גשם שירדו בצפון הארץ ובמרכזה עם חשש כבד להצפות. בעקבות כך ייתכנו עיכובים ושיבושי תנועה לאורך הצירים המרכזיים על הקרקע. במקרה של ראות לקויה ייתכנו גם עיכובים בהמראות ובנחיתות בנתב"ג.