פרסום ראשון: עובדים בביה"ח איכילוב חשפו מידע רפואי בפייסבוק

עובדים בבית החולים בתל אביב חשפו מידע רפואי אסור בפייסבוק – כך נחשף במכתב שנשלח הבוקר לכל עובדי המוסד הרפואי. סמנכ"ל משאבי האנוש הזהיר: "מסירת המידע מהווה גם עבירה משמעתית". הוא התייחס גם להזדהות פוליטית וגזענות ברשתות החברתיות

ארכיון (האתר הרשמי)

עובדי בתי החולים נחשפים במהלך עבודתם לחומר סודי על מטופלים, ואחד הכללים החשובים ביותר בתחום הוא דיסקרטיות מוחלטת. עם זאת, בהנהלת בית החולים איכילוב בתל אביב היו עדים לאחרונה לעובדים שחשפו מידע רפואי באמצעות הרשת החברתית פייסבוק. כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב שנשלח הבוקר (ראשון) על ידי גיורא בירן, סמנכ"ל משאבי אנוש בבית החולים, והגיע לידינו, נחשפו הדברים. "לאחרונה היינו עדים להתבטאויות בעמודים האישיים של עובדי בית החולים שכללו מסירת מידע רפואי, דעות פוליטיות ואף קריאות להסתה וגזענות", כתב בירן. לדבריו, בימים האחרונים ממש פרסמה עובדת המרכז הרפואי ב"פייסבוק" דעה אישית בנוגע למידע שהגיע לידיעתה מתוקף עבודתה בבית החולים.

"רבים מאיתנו פעילים ברשתות חברתיות, חלקנו (וזה חיובי), מזוהים ברשתות האלה כעובדי המרכז הרפואי ואף מייצגים אותנו בכבוד בדיונים כאלה ואחרים המתנהלים ברשתות האלה", הוא הוסיף - אך הדגיש כי על העובדים חלים כללי התנהגות וסודיות מוחלטת באשר למידע, ידיעה, מסמך ו/או כל חומר שהוא שהגיע לידיעתו של העובד במהלך שירותו.

המכתב שנשלח לעובדים (מתוך המסמך)

בבית החולים הבהירו כי מסירת המידע מהווה גם עבירה משמעתית שבגינה ניתן להעמיד עובד בפני בית הדין למשמעת של עובדי העיריות. "לפיכך, נדרשים העובדים להקפיד הקפדה יתרה באשר למידע כאמור שהגיע לידיעתם אם במישרין ואם בעקיפין בהיותם עובדי המרכז הרפואי", נכתב.

בנוסף, על רקע התקופה המתוחה בין יהודים לערבים, הדגישו בהנהלת בית החולים להקפיד להימנע מהתבטאויות החורגות מהטעם הטוב, או עלולות לפגוע באזרחי ישראל. "אנו מבקשים להדגיש, כי עובדים המעוניינים לפרסם פוסטים הכוללים דעות פוליטיות רשאים לעשות זאת בתנאים: אין זיהוי של בית חולים כמקום עבודה, אין תיוג של בית החולים בפוסט".

עו"ד עדי ניב-יגודה (מקס מורון)

עו"ד עדי ניב-יגודה, מומחה למשפט רפואי אמר כי אין זו הפעם הראשונה שמידע רפואי סודי דולף מבית החולים איכילוב. "צוות רפואי אשר מפר את חובת סודיות רפואית פוגע בצורה בוטה וקשה ביסודות הטיפול הרפואי. קשה ככל שיהיה, על המטפל להפריד בין עמדותיו והשקפותיו האישיות, ובין חובותיו כלפי המטופל, תהא זהותו אשר תהא. עם זאת, ראוי לציין לחיוב את הפעולות שנוקטת הנהלת בית החולים, לרבות הבהרת חשיבות השמירה על פרטיותו של כל מטופל באשר הוא", הדגיש.

בבית החולים איכילוב העדיפו שלא להתייחס לדברים.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv