צפו: הסופה מגיעה לחופי תל אביב

במהלך היום ירדו גשמים באזור הצפון ובמרכז, אך החורף האמיתי הורגש בתל אביב – שם תוך שעה אחת בלבד ירדו שמונה מילימטרים של גשם. מצלמת וידאו שהוצבה בחוף ימה של תל אביב תיעדה כיצד השמיים הבהירים שהיו בבוקר פינו את מקומם לטובת ענני הגשם. ומה צפוי לנו מחר?

אם אתם מתגוררים באזור גוש דן, בוודאי גם אתם התעוררתם היום (שישי) לבוקר מעט מעונן, אך כזה שמלווה בשמש חורפית חמימה. אלא שתוך שעות ספורות הבגדים הקלים שאיתם יצאו אנשים לרחובות נספגו במים, ורעמים חזקים הבריחו את כולם חזרה לבתיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שצולם במצלמת וידאו, שהוצבה הבוקר באחד מחופי הים הצפוניים בתל אביב, ניתן לראות את כיצד השמיים הבהירים והעננים הלבנים התחלפו תוך זמן קצר בענני גשם כהים. העננים הנראים בסרטון הורידו בתל אביב לא פחות משמונה מילימטרים של גשם, בשעה אחת בלבד.

בהמשך היום הגיעו אותם ענני גשם לשערי תקווה ולגני שומרון והורידו 18 מילימטרים של גשם. גם בצפון ירדו היום גשמים, אם כי בכמויות נמוכות יותר - ארבעה מילימטרים של גשם ירדו בחיפה, וגם בצפת נרשמו נתונים דומים.

מחר (שבת) צפוי יום חורפי, אך בעיקר מבחינת הרוחות החזקות - במהירות של 30-55 קמ"ש - העננות והטמפרטורות הנמוכות. גשם ירד מידי פעם אך הוא צפוי להיות קל ועם הפוגות ארוכות. לקראת צאת השבת צפוי הגשם להתחזק מעט.

ביום ראשון יוסיף להיות קריר, וצפוי גשם מקומי עם הפוגות של שמש. ביום שני צפוי יום סוער עם התגברות הגשם, והיתכנות להצפות לאורך החוף.