רופאים מזהירים: "מערכת הבריאות בפני קריסה"

עשרות רופאים בכירים קיימו אמש כינוס חירום, בו יצאו נגד הרפורמה המתוכננת של שרת הבריאות. הרופאים טענו כי מערכת הבריאות אינה ערוכה למהלך המתוכנן של הוצאת שירותי הרפואה הפרטיים מבתי החולים הציבוריים: "זמן ההמתנה יהפוך לסיוט, והרפואה השחורה עלולה לחזור לישראל"

אילוסטרציה (פלאש 90, יוסי זליגר)

רופאים בכירים מן המערכת הציבורית והפרטית מזהירים כי מערכת הבריאות בישראל עומדת בפני קריסה, עם כניסתה לתוקף של "רפורמת גרמן" בתחילת השנה האזרחית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עשרות רופאים התכנסו אמש (רביעי) למה שכינו "כנס חירום להצלת מערכת הבריאות", ויצאו נגד הרפורמה: "אין סיבה להחליש את מערכת הבריאות הפרטית לפני שמחזקים את המערכת הציבורית", אמר פרופסור מוטי גוטמן, יו"ר איגוד הכירורגים.

לטענת הרופאים, הרפורמה המקיפה של שרת הבריאות - הכוללת בין השאר את ביטול שירותי הרפואה הפרטיים בבתי החולים הציבוריים - צפויה לפגוע באורח קשה במטופלים, ו"להחזיר את הרפואה השחורה לישראל".

שרת הבריאות, יעל גרמן (פלאש 90)

"החולים בישראל יסבלו"

"ישנו חשש אמיתי שבתי החולים שכבר היום קורסים תחת הנטל, לא יעמדו ברפורמה", אמר ד"ר עמיר סולד, אחד ממשתתפי הכינוס. "עבור המטופל, זמן ההמתנה לקבל טיפול יהפוך לסיוט שעלול להימשך חודשים ארוכים, מערכת הבריאות פשוט אינה ערוכה לכך".

"החל מה-1.1.15 החולים בישראל יסבלו, לא יהיה היכן לנתח אותם ומי שנוטה להגיד ההפך משקר ומטעה את הציבור", טען ד"ר ארז בנדט, מומחה לאף אוזן גרון וחבר ועד ארגון הרופאים העצמאיים של קופת חולים מכבי.

משתתפי כינוס החירום הצהירו כי הם מתכוונים לפעול באופן מידי להחתמת אלפי רופאים על עצומה, בה יידרשו להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ולדרוש את התערבותו בנושא "רפורמת גרמן".