יהוד: ילדי גן נעקצו על ידי עכבישים, שניים אושפזו

5 ילדים בגן עירוני בעיר נעקצו באחרונה על ידי עכבישים שנמצאים, לטענת הורי הילדים, בארגז החול של הגן. "נרסס שוב", הבטיחו בעירייה לפני כשבועיים, אבל הבעיה עדיין לא נפתרה ובינתיים נעקצה ילדה נוספת. העירייה בתגובה: "לא נמצא ממצא הקשור לסוג הנגע בעור אצל הילדים"

ששן חום ארסי

חמישה ילדים בגילאי 3-4 הלומדים בגן ילדים עירוני ביהוד-מונוסון, נעקצו בימים האחרונים על ידי עכבישים מזן ששן חום (ארסן חום) שככל הנראה נמצאו בארגז החול של המוסד החינוכי. שלושה מהם פונו לבית חולים ושניים מהם אף אושפזו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הילדים שטופלו קיבלו טיפול אנטיביוטי ושוחררו לביתם. בעקבות זאת, פנו ההורים לעירייה בדרישה שתחליף את החול, אבל לטענת ההורים האחרונה השיבה להם כי היא נוהגת לבצע ריסוס בגן באופן קבוע והבטיחה לבצע ריסוס נוסף.

אחד מילדי הגן שנעקצו, השבוע (חדשות 2)

"למרות שביצענו ריסוס בסוכות, נרסס שוב בתחילת השבוע או ביום שישי הקרוב", אמר מנהל מחלקת גנים בעיריית יהוד-מונוסון להורים המודאגים לפני כשבועיים. אלא שלדברי ההורים, הבעיה עדיין לא נפתרה ואתמול (שלישי) אף נעקצה ילדה נוספת בגן.

ח"כ יואל רזבוזוב מיש עתיד, שנענה לפניות ההורים, פנה במכתב לראשת העיר יהוד-מונוסון. "ילדי הגן סובלים מנגע בריאותי שככל הנראה, נגרם על ידי עקיצה של עכביש בשם 'שושן חום', כך עולה מחוות הדעת הרפואית שברשותם", כתב רזבוזוב. "אני מצפה ממך שתדאגי באופן אישי לבריאותם של ילדי הגן, ושיבוצעו כל הצעדים הדרושים מכדי למנוע מאירוע שכזה לחזור על עצמו במוסדות החינוכיים בעיר".

מעיריית יהוד-מונוסון נמסר בתגובה: "בעקבות תלונות שהתקבלו ממספר הורים שעל גוף ילדיהם הופיעו נגעי עור, נערכה לבקשתנו ביקורת מקיפה של חצר ופנים הגן. הביקורת בוצעה לפני מספר ימים על ידי לשכת הבריאות המחוזית בפתח-תקווה, ואנשי מחלקת התברואה העירונית, בצוותא עם הווטרינר העירוני. בכל הגן לא נמצא ממצא אפידמיולוגי הקשור לסוג הנגע בעור אצל הילדים. ראוי לציין שהרשות ריססה בנוסף וכפעולת מנע את חצרות הגנים ומבצעת מיפוי של כל החול.

"נגע בריאותי". רזבוזוב, ארכיון (פייסבוק)

"הומלץ על ידי הצוות הבודק לערוך טיפול מנע בשטיחי הגן ובזוויות הקירות בגן, ובהתאם לכך הוצאו הנחיות גם לכלל הגנים בעיר, והפעולה מתבצעת בימים אלה. מחצית מגני הילדים בעיר כבר כוסו במשטחי דשא סינטטי וגומי - במקום החול - והמגמה צפויה להימשך בחודשים הקרובים. שלומם של הילדים הוא העיקרון המוביל המנחה את הרשות".