פרץ נפרד מהמשרד להגנת הסביבה

השר להגנת הסביבה עמיר פרץ נפרד מהמשרד לאחר שהתפטר מתפקידו. את הפרידה ציין פרץ בטקס הפעלת מערך איסוף ומחזור פסולת ביישובי הפזורה הבדואית שבנגב

השר בוחן כיצד פועל המחזור (אלברטו דנקברט)

השר להגנת הסביבה היוצא, ח"כ עמיר פרץ חנך אתמול (שלישי) את מערך הטיפול והמיזור בפסולת בפזורה הבדואית. החניכה למעשה מהווה את פעולות האחרונה של השר במשרד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כפי שהתרגשתי לראות את היירוט הראשון של כיפת ברזל, כך אני מתרגש לראות היום את הפסולת הופכת לחומר גלם בפרוייקט הייחודי שהובלנו בפזורה", אמר השר פרץ במהלך הטקס. "בחרתי באירוע הזה להיות האחרון בו אני משתתף כשר כי יש פה את השילוב הבלתי ניתן לניתוק של צדק סביבתי, צדק חברתי ושלום בו אני מאמין".

המערך יחל לפעול במועצה אזורית אל קסום הנפרשת מבאר שבע ומזרחה עד לערד. זוהי הפעם הראשונה בה המדינה תממן את איסוף הפסולת מהיישובים בפזורה הבדואית מאז קום המדינה.

כחלק מהפרויקט יוצבו בתוך בתי התושבים מתקנים מיוחדים שיהפכו את הפסולת האורגנית הביתית שלהם לגז בישול ולחשמל. מהחשמל שיופק ממחזור הפסולת, יוכלו תושבי הפזורה להאיר את בתיהם.עלות הצבת מתקן אחד מוערכת בכ-8,000 שקלים. את עלות ההצבה מימן המשרד להגנת הסביבה.

היישוב הראשון בו הוצבו המתקנים הוא אום בטין, יישוב שמאז הקמתו המדינה לא דאגה לאיסוף פסולת מבתי התושבים. בנוסף, המשרד הכין תוכנית לפיה תפונה הפסולת שאינה ניתנת למחזור מבתי התושבים.