החייל נפטר, משפחתו החליטה לתרום את איבריו: "במותו שרון נתן חיים"

שרון חן היה ספורטאי ותלמיד מצטיין שהתעקש להתגייס ליחידה מובחרת. בשבוע שעבר הוא הובהל במצב קשה מאוד לבית החולים לאחר שעבר ככל הנראה אירוע לבבי בשנתו, ונפטר מספר ימים לאחר מכן. בני משפחתו החליטו לתרום את איבריו. "אני יודעת ששרון היה רוצה את זה", הסבירה אמו. "במותו הוא נתן חיים לאחרים"

שרון חן ז"ל (באדיבות המשפחה)

שרון חן, חייל צה"ל שנמצא בשבוע שעבר מחוסר הכרה בבסיסו לאחר שככל הנראה עבר אירוע לבבי בשנתו, נפטר הבוקר במרכז הרפואי לגליל בנהריה. משפחתו החליטה לתרום את איבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חן, בן ה-19 וחצי מאלונים, סיים בהצטיינות את לימודיו במגמת ביוטכנולוגיה בתיכון ויצ"ו נהלל. משפחתו מספרת כי הוא היה ספורטאי מצטיין: סגן אלוף הארץ באופני הרים בגיל 16, אלוף הארץ ברכיבת נגש (נגד השעון) וחלק מסגל נבחרת ישראל לאליפויות בפולין ואיטליה.

לפני כשנה התגייס חן, וימים ספורים לפני האירוע השתתף בריצת ניווט במסגרת אליפות צה"ל. ביום רביעי האחרון הוא הובהל במצב קשה מאוד לחדר הלם במרכז הרפאי לגליל וטופל כשהוא מורדם.

ספורטאי מצטיין (באדיבות המשפחה)


"זכינו למחווה יוצאת דופן מצד הנהלת בית החולים והצוות המטפל", מציין אביו יוסי. "למרות היותנו בטיפול נמרץ הם אפשרו לחבריו ליחידה וליישוב וכן לבני המשפחה להגיע ולהיות לצדו על מנת להיפרד. אני יודע שהוא נותר איתנו ארבעה ימים כדי לתת לנו הזדמנות לעכל ולהיפרד. הוא היה ספורטאי מצטיין, אך התעקש להתגייס ליחידה המובחרת ביותר והיה במסלול באגוז. ילד של העמק עם נתינה ואהבה שאין לה סוף".

אמש בני משפחתו והחליטו לתרום את איבריו. "נושא השתלות האיברים עלה בשיחות בבית ואני יודעת ששרון היה רוצה שאבריו יתרמו ויצילו חיים", הסבירה האם איריס. "במותו הוא נתן חיים לאחרים ואנחנו שלמים עם ההחלטה שקיבלנו. עברנו ימים קשים, אך היינו עטופים בחום ואהבה של הצוות שתמך ועשה הכל למען שרון ולמעננו".