רכבת החלומות של יהל

ליום אחד שכחה יהל שרעבי מהטיפולים ומיטת בית החולים, והחליפה אותם במערכת כריזה ומסילות. הילדה בת ה-5 שחולה בסרטן הגשימה חלום וערכה ביקור VIP ברכבת. "היה ממש מרגש", מספרת אמה של יהל. "מאז היא מספרת לכולם שהיא יכולה להיות נהגת קטר. עכשיו היא רק צריכה להחלים ולהגיע לגיל המתאים"

רכבת ההפתעות. יהל שרעבי (עזר מציון)

יהל שרעבי, ילדה בת 5 וחצי מרחובות שחולה בסרטן, זכתה בשבוע שעבר להגשים חלום - ליום אחד היא הפכה לנהגת רכבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בינואר האחרון גילו הרופאים בגופה של יהל גידול מסוג נוירובלסטומה, ומאז היא עוברת טיפולים בבית החולים שניידר. "תמיד כששאלנו את יהל מה היא רוצה לעשות כשתהיה גדולה, היא אמרה שהיא לא יודעת", סיפרה אמה שני. "פתאום היא ענתה שהיא רוצה שני דברים: הראשון זה להיות אמא והשני להיות נהגת רכבת ולעשות טו-טו".

בקשתה של יהל הועברה לאנשי עמותת "עזר מציון", ולאחר שברכבת ישראל נענו לפנייה ניתן האות: יהל, אחותה התאומה תהל ובני משפחה נוספים הגיעו מבית החולים לתחנה בלוד שם היא למדה על הרכבת, צפרה בצופר, כרזה במערכת הכריזה, ישבה בכיסאו של נהג הקטר ואפילו הצטרפה לביקורת כרטיסים.

"היא התרגשה ברמות שלא ראיתי אף פעם", נזכר שרון אטיאס, אחראי פקחים דרום ברכבת ישראל. "היא הרגישה חשובה מאוד מהליווי ומהעובדה שחיכינו לה. מאותו הרגע התאהבתי בה. היו לי צמרמורות מהעובדה שיכולתי להגשים לילדה חולה את החלום שלה. ההתרגשות שלה גרמה גם לי לבכות".

יהל ואחותה התאומה תהל (עזר מציון)

"חוויה שנותנת כוח להמשיך ולהילחם"

ברציף הרכבת קיבלו יהל ואחותה גם תיק עם ממתקים ומשחקים. "רק כשהן פתחו את הממתקים נפל לנו האסימון שזו ילדה, כי כשדיברנו איתה היא לא התנהגה כמו ילדה בת 5", סיפר אטיאס. "היא מדברת כמו ילדה מבוגרת, ככל הנראה בגלל הטיפולים. זה היה מדהים לראות את החיבור בין שתי האחיות - כשאחת בכתה מהתרגשות גם השנייה בכתה".

האם שני התרגשה גם היא מהמעמד. "מאז יהל מספרת לכולם כמה כיף היה לה ושהיא יכולה להיות נהגת קטר", אמרה. "עכשיו היא רק צריכה להחלים ולהגיע לגיל המתאים". שני ביקשה להודות לכל מי שהתגייסו להגשים את החלום"זה לא משהו מובן מאליו", ציינה. "בשבילה זו הייתה חוויה בלתי נשכחת. זה מה שנותן לה ולילדים חולים אחרים את הכוח להמשיך ולהילחם".

"חוויה שנותנת כוח". יהל ועובדי הרכבת (עזר מציון)


"ימים קשים עברו על משפחתה של יהל", מציינת ד"ר ברכה זיסר, מנהלת בית אורנית של עמותת "עזר מציון". "אנו שמחים שיכולנו לעשות ולו מעט בכדי להחזיר לה ולאמה את החיוך לפנים. צוות עזר מציון עושה מאמצים רבים בכדי להקל ולהנעים ככל הניתן למשפחות ולילדים שחלו בסרטן ולהקל עליהם בזמן שגרת הטיפולים הקשים".