עובדי הדסה בכנס חירום: "בית החולים קורס, על ההנהלה להתפטר"

למעלה מ-400 עובדי המרכז הרפואי הדסה בירושלים ועמם גם אחיות ורופאים קיימו אסיפת חירום, בה הביעו זעם על ההנהלה, שלטענתם מובילה את המוסד לקריסה: "הדסה הוא חולה אנוש שזקוק לטיפול דחוף. על הנהלת בית החולים להתפטר מיד"

"בית החולים הוא חולה אנוש שזקוק לטיפול דחוף, הוא עומד בפני קריסה": עובדי המרכז הרפואי הדסה בירושלים זועמים. הבוקר (שלישי) הם קיימו אסיפת חירום ומחו על כך שהנהלת הדסה "נכשלת באופן שבו היא מיישמת את תכנית ההבראה ומביאה את בית החולים להתרסקות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באסיפה שהתקיימה, בנוכחות למעלה מ-400 עובדים ובהם גם אחיות ורופאים, הצביעו הדוברים על המחדלים הרבים של ההנהלה ביישום התכנית עליה סוכם עם המדינה במאי האחרון.
"העובדים נתנו מכיסם כסף להסכם ההבראה. עובדים רבים פוטרו. הנהלת הדסה כשלה בתפקידה ובמקום שהדסה תבריא, משבר רודף משבר. בית החולים מונשם על ידי משרד הבריאות ועובדי בית החולים נאבקים על חייו, בעוד ההנהלה עומדת מעל ומנסה לנתק את מכשירי ההנשמה", זעם יו"ר מועצת עובדי הדסה, אמנון ברוכיאן.

"אסור להירדם בשמירה, חייבים להציל את הדסה"

"אנחנו לא ניתן להדסה ליפול. לא ניתן להנהלה לקצץ עוד במשכורות, לפטר עובדים ולהוביל את הדסה לקריסה. ההנהלה צריכה להניח את המפתחות על השולחן ולהתפטר באופן מיידי", קרא ברוכיאן.
לדבריו הצטרף גם יו"ר ועד הרופאים המנהלים, פרופ' דרור מבורך: "מאז החתימה על הסכם ההבראה ראינו כשל מתמשך בניהול הדסה. ההנהלה אינה מנהלת, אלא רק מתעמתת עם העובדים והרופאים בבתי משפט. מי שמנהל את הדסה בפועל הוא צמד יועצים חיצוניים שמוביל אותנו לחיסול הסכם ההבראה ואי מימושו".

בניגוד למאבק הקודם, הפעם הצטרפו לעובדי הדסה גם הרופאים - שבחרו לנהל את המאבק לצד העובדים: "לא נאפשר להנהלת הדסה לעשות הפרד ומשול. אסור לנו להירדם עכשיו בשמירה, חייבים להציל את הדסה. העובדים, האחיות והרופאים הם הדסה ובלעדינו אין הדסה", הבהירה יו"ר ועד הרופאים הבכירים, ד"ר שגית ארבל אלון.