לאחר תרדמת ודימום מוחי: התינוקת שנולדה נגד כל הסיכויים

5 שנים אחרי שגילה סיבוני לקתה בדימום מוחי תוך כדי ההיריון ואיבדה לא רק את העובר אלא גם את יכולת הדיבור, היא ובן זוגה חובקים בת וחוגגים ניצחון משפחתי. שיקום כנגד כל הסיכויים שהסתיים בבכי של אושר

כמו כל אב טרי, גם יוני סיבוני התרגש מהולדת בתו הבכורה שלו ושל גילה אשתו שלשום בבית החולים הדסה. אבל השמחה הייתה גדולה כי מדובר היה בלידה יוצאת דופן ומרגשת במיוחד: התינוקת נולדה אחרי מסע ייסורים ארוך וקשה, במהלכו בני הזוג שמרו על תקווה ועל אופטימיות עד הסוף המאושר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני פחות מחמש שנים יוני וגילה סיבוני הגיעו למחלקת היולדות של בית החולים הדסה עין כרם במצב אחר לחלוטין. הם היו אז בני 28, זוג צעיר שחזר מירח דבש ומגלה שהאישה בהריון. גילה, מדריכת סלסה, שמחה לגלות שהיא נושאת ברחמה בת. משם הדברים הלכו והסתבכו, כשבחודש השישי החלה גילה לחוש בכאבים עזים. "הייתי במיטה, מנסה לעמוד לא מצליחה", היא משחזרת. "הגנתי על הבטן שלי, זרקתי את עצמי לרצפה וזחלתי לכיוון הטלפון של הבית, התקשרי לבעלי ואמרתי לו לבוא מהר".

"היא הגיעה אלינו במצב מאוד קשה. בהתחלה הייתה בסכנת חיים אחרי דימום תוך מוחי", שחזר פרופ' יוסף עזרא מנהל מחלקת יולדות בבית החולים. "היא הגיע במצב של קומה, תרדמת עמוקה". הרופאים הצילו את חייה במה שהתגלה כדימום מולד במוח, שהתפרץ כתוצאה מההריון.

גילה התעוררה אחרי שבועיים בתרדמת בלי יכולת לדבר או לזוז. לאור הסיכון ובהמלצת הרופאים החליט הבעל להפסיק את ההריון של אשתו שאושפזה בכדי שלא יאבד את אותה. "הייתי צריך להחליט שאני מעדיף שהיא תישאר איתי, ונאבד את התינוקת", מספר יוני. הוא הפסיק לעבוד בכדי להתפנות לסעוד את אשתו בביתה, וגילה עברה תהליך שיקום ארוך בבית החולים הדסה עין כרם. רק כעבור שנה חזרה התחילה לדבר וללכת.

לאחר לא פחות מחמישה צנתורים בראשה ורק אחרי שהרופאים אמרו שזה בטוח, התירו לגילה להיכנס להריון פעם נוספת. ארבע שנים אחרי האירוע המוחי שעברה נסגר המעגל: גילה ילדה בת בריאה בבית החולים, ועכשיו הזוג חוזר הביתה עם אימא בריאה, תינוקת יפה ואבא טרי ומאושר. "עכשיו יש לי שתי נסיכות", מסכם הבעל המסור.