הבוקר: גשם, סופות רעמים וגם ברד

תושבי אזור חיפה והקריות התעוררו הבוקר למטח לא צפוי של גשם וברד, שגרם לנזקים ולשיבושים באספקת החשמל. בהמשך היום צפויה ירידה ניכרת בטמפרטורות וגשם מקומי יירד בצפון הארץ ובמרכזה, והמערכה החורפית תדעך מחר

נובמבר הגיע - ואיתו מזג האוויר החורפי: הבוקר (שני) הורגשה ירידה חדה בטמפרטורות, והשמיים התמלאו עננים. במהלך היום צפוי גשם מקומי בצפון ובמרכז, מלווה לעיתים בסופות רעמים. תושבים בצפון הארץ אף דיווחו על סופת ברד, שגרמה לנזק במספר מקרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במשך עשר דקות ירד פה ברד בגודל של כדורי פינג פונג", סיפר יהודה, תושב הקריות, לחדשות 2 Online. גם באזור חיפה דווח על ממטרים כבדים יחסית שנמשכו כרבע שעה. מהמשטרה נמסר כי דוד שמש ניתק ונפל על רכב בקריית אתא וגרם נזק קל, ובחיפה נפגע רכב כתוצאה מקריסת עץ.

שיבושים באספקת החשמל הורגשו באזור הקריות, וחברת החשמל החלה לטפל בתקלות. מרבית התקלות נגרמו כתוצאה מעצים שקרסו וחוטי חשמל שנקרעו, וצוותי חברת חשמל עומלים על תיקון התקלות, בעיקר בקריית ים וקריית אתא.

ברד בגן הילדים (אילן יבלברג)

"בשלב זה לא נתקבלו דיווחים על הצפות או סגירת כבישים - הנהגים מתבקשים לשמור על מרחקי בלימה מהרכב שלפניהם להדליק אורות ולנסוע בזהירות", הדגישו במשטרה. הטמפרטורות הצפויות היום: 20 בקצרין, 24 בנהריה ובטבריה, 22 בחיפה, 24 בתל אביב, 18 בירושלים, 24 באשקלון, 23 בבאר שבע ו-29 מעלות באילת היום בצהריים.

הממטרים גרמו לשיבושים באסקפת החשמל

גם מחר יירד גשם מדי פעם בצפון ובמרכז, שייחלש משמעותית לקראת שעות אחר הצהריים. עם תום המערכת החורפית הקצרה ינשבו רוחות ערות. מיום רביעי צפויה התחממות הדרגתית לקראת סוף השבוע ומזג האוויר ויהיה נאה ויבש.

מתבקשים לנהוג בזהירות

הממטרים יימשכו מחר - וייחלש (אילן יבלברג)

בסוף השבוע דווח על עלייה נוספת במפלס הכנרת ב-1 ס"מ לרום של 212.84 מטרים - כתוצאה מגשם ישיר מעל האגם. ברשות המים ציינו כי באזורים אחרים במרכז הארץ הגיעו כמויות הגשמים לכ-30-40 מ"מ. ברשות מוסיפים כי לגשמים תרומה משמעותית למשק המים, לאחר עונת היובש הארוכה בחודשים האחרונים.