בית החולים שיבא: חדרי הניתוח יושבתו לשעתיים

ארגון הרופאים הארצי הודיע על השבתת הניתוחים - מלבד אונקולוגיה, ניתוחי ילדים ופעולות מצילות חיים - בשל צעדים פוגעניים לדבריהם שנקטה נציבות שירות המדינה. הרופאים יקיימו עצרת מחאה מחוץ לחדרי הניתוח בשעות הבוקר, ויקראו לביטול פיטורי חבריהם לעבודה

ארכיון (חדשות 2)

הרופאים מוחים - והניתוחים נדחים: וועד הרופאים בתל השומר (שיבא) ישבית הבוקר את חדרי הניתוח בבית החולים למשך שעתיים, בין השעות 07:30 ל-09:30, במחאה על "מהלכים פוגעניים שמובילה נציבות שירות המדינה נגד ציבור הרופאים", לדבריהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה על ההשבתה התקבלה על ידי ארגון רופאי המדינה (אר"מ), ותגובת בית החולים להחלטה טרם התקבלה. "השביתה בשיבא היא רק חלק מצעדי מחאה שמתכנן הארגון בתקופה הקרובה בבתי חולים נוספים בארץ", הבהירו הרופאים. החל מהשעה 07:30 יקיימו הרופאים עצרת מחאה בכניסה לחדרי הניתוח ולא ינתחו מלבד מספר מקרים מיוחדים שהוגדרו מראש: ניתוחים מצילי חיים, אונקולוגיה, דיאליזה וניתוחי ילדים.

בארגון הרופאים הסבירו כי נציבות שירות המדינה הורתה לאחרונה על פיטורי רופאים בתאגיד הבריאות תוך התעלמות ממצוקת התקנים. כמו כן, לאחרונה הושעה מתפקידו פרופ' איל וינקלר, מנהל מחלקת הפלסטיקה בבית החולים, והרופאים טענו כי ההחלטה "לא מידתית ופוגעת במטופליו ומחלקתו", מכיוון שווינקלר המואשם בעריכת ניתוח פרטי בבית החולים טרם הורשע בבית דין משמעתי.

"אלה מצטרפים למהלכים נוספים נגד כלל ציבור הרופאים בישראל, כגון: הגבלת כהונת מנהלים, נסיון לכפות על הרופאים למנגנוני ניקוד ודירוג, נסיון פגיעה בזכות לפרקטיקה פרטית, והקמת רשות אשפוז ממשלתית שתכפיף את הרופאים לגוף פקידותי המונחה על ידי שיקולים כלכליים ולא רפואיים", נכתב בהחלטת הארגון.