החורף בא: ביקור קצר של הגשם כבר הספיק לגרום נזקים

הגשם רשם לעצמו ביקור משמעותי ראשון ועל הדרך הספיק להזכיר לנו גם את הצדדים השליליים שלו. בירושלים דווח על הצפות בכמה רחובות ובמרכז קרסו עצים ונגרמו הפסקות חשמל כתוצאה מהסערה. שיאה של הסופה כבר מאחורינו והשמש תשוב לבקר גם בהמשך השבוע

תמונות מביקור הגשם בתל אביב (אלמוג מויאל)

מלבד התרגשות רבה, הגשם המשמעותי הראשון הביא איתו גם לא מעט שיבושים ותקלות: הממטרים הכבדים גרמו להצפות בירושלים ולקריסת עצים וניתוקי חשמל במרכז. בתל אביב נגרמו פקקי תנועה בעקבות עצים שקרסו ורמזורים ש"נפלו". בחיפה נהג שהחליק עם רכבו בגלל הכביש הרטוב התהפך ופגע ברוכבי קטנוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רבים קידמו את מופע הבכורה הרשמי של הגשם בברכה, אך למרות ביקורו הקצר הספיקו הממטרים לגרום ללא מעט שיבושים ונזקים במספר מוקדים ברחבי הארץ.

בירושלים דווח על הצפות כתוצאה מהגשמים הכבדים שירדו. דיווחים דומים הגיעו גם מאזור המרכז, שם שטפו המים את הרחובות והקשו על תנועת המכוניות במספר צירים.

הצפון בירושלים ובחיפה. הגשם בירושלים (שרית שפירא)

הרוחות העזות שליוו את מזג האוויר הסוער הסבו גם הן נזקים. בתל אביב ובהרצליה קרסו עצים בכמה רחובות וגרמו לחסימות זמניות של נתיבי התנועה ובעקבות כך לעומסים.

בכל המקרים לא היו נפגעים, אך נזק נגרם למספר כלי רכב. עץ שנפל על כבל מתח גבוה ברחובות האשל ושאול המלך בהרצליה פיתוח וגרם לשיבושים באספקת החשמל באזור במשך מספר שעות.

עץ קרס בדרך נמיר בתל אביב (יקי צימרמן)

בחיפה גרם הגשם גם לתאונת דרכים, לאחר שנהג רכב פרטי החליק על הכביש הרטוב, התהפך ופגע בשני רוכבי קטנוע בכניסה לאזור התעשייה בעיר. הנהג טופל במקום על ידי חובשים של איחוד הצלה ופונה במצב קל.

למרות התמונה הגשומה למדי, המערכת החורפית הזו צפויה להיחלש כששיאה כבר נמצא מאחורינו. במהלך הלילה ועד מחר בצהריים מזג האוויר הזה צפוי לנוע דרומה, אפילו עד לאילת. בצפון ובמרכז נראה בהמשך השבוע ימים יפים יותר ושמשיים יותר.

סכנות החלקה בכבישים. התאונה בחיפה (דוברות איחוד הצלה)

בהכנת הכתבה השתתפו אלעד זוהר, עזרי עמרם ואלון שני