בהלת האבולה: אוהלי בידוד ברמב"ם

שלושת האוהלים המיוחדים הוקמו לאחר שמשרד הבריאות קבע כי בית החולים בחיפה יהיה אחד משני מוקדים ארציים לקליטה של חולים שקיים חשש שנדבקו בנגיף. האוהלים הוקמו בקומה התחתונה של מתקן בית החולים התת קרקעי

ישראל נערכת לאבולה: בבית החולים רמב"ם בחיפה הוקמו היום (ראשון) שלושה אוהלי בידוד מיוחדים שבהם ייקלטו חולים שעשויים היו להידבק בנגיף. משרד הבריאות הנחה להקים שני מוקדים ארציים לקליטה אפשרית של חולים - בבית החולים רמב"ם ובבית החולים שיבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האוהלים סופקו לבית החולים על ידי האגף לשעת חירום של משרד הבריאות. לאחר הקמתם עברו אחיות היחידה לזיהומים הדרכה על השימוש באוהלים. כמו כן תודרכו האחיות על השימוש באלונקה ייחודית אטומה עם זרימת אוויר בתת לחץ - על מנת להעביר את החולים באופן בטוח מחדר המיון אל אוהלי הבידוד.

"משרד הבריאות הנחה שרמב"ם יקלוט חולים שיש חשש שהם נושאים את המחלה מנתניה וצפונה", הסביר פרופ' רפי ביאר, מנהל בית החולים. "החלטנו להקים את האוהלים בקומה התחתונה של מתקן בית החולים התת קרקעי. המיקום מאפשר לבודד חולים אפשריים רחוק יחסית משאר המחלקות, ויש בו את כל תשתיות החשמל, קווי התקשורת, המיזוג והחמצן שיש בבית חולים רגיל".

התרגיל בנתב"ג (עזרי עמרם)

בסוף השבוע האחרון נערך בנמל התעופה בן גוריון תרגיל נרחב המדמה הגעה של חשוד כחולה באבולה בטיסה לישראל. במהלך התרגול תושאלו נוסעים שנחתו עם טיסת "טורקיז איירווייז" מאיסטנבול, מכיוון שזו ידועה כתחנת מעבר מוכרת לנוסעים ששהו במערב אפריקה. בהמשך תרגלו הכוחות את בידוד הנוסעים ואת פינויים לבית החולים.

בתוך כך הופעל אתמול "נוהל אבולה" בבית החולים גליל מערבי בנהריה, וזאת בעקבות הגעתו של אזרח ישראלי שחש ברע לאחר ששב לאחרונה מאפריקה. לאחר בירור מקיף של צוות המיון והיחידה למחלות זיהומיות הוחלט כי החולה אינו מתאים לקרטריונים לקביעת המחלה. הנהלת בית החולים עדכנה את משרד הבריאות במקרה והחשש הוסר.