חוגגים בטבע: יותר ממליון ישראלים טיילו בחג ובשבת

עם ישראל בחר לבלות את חול המועד סוכות ואת סוף השבוע ביערות, בשמורות ובפיקניקים. בין האתרים הפופולריים: יער בו שמן, פארק עדולם ואגמון החולה. את חופי הכנרת פקדו כ-160 אלף נופשים שהשאירו אחריהם יותר מ-100 טונות של אשפה

מטיילים בטבע. עין פרת (עמיר אלוני)

מזג האוויר ההפכפך לא הרתיע את הישראלים ולמעלה ממיליון מטיילים פקדו את החניונים, הפארקים והיערות בכל רחבי הארץ בימי החג וחול המועד סוכות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למעלה ממיליון וחצי מטיילים ביקרו במהלך חג הסוכות ובסוף השבוע האחרון בשמורות ובגנים הלאומיים ברחבי הארץ. בין האתרים העמוסים ביותר במהלך החג ניתן למנות את הגן לאומי קיסריה, הגן הלאומי עין חמד, הגן הלאומי בית גוברין, פארק אשכול, גן לאומי מצדה, מערת הנטיפים, גן לאומי ירקון אפק, גן לאומי אשקלון, שמורת טבע הבניאס, שמורת טבע שניר והמג'רסה. ברשות הטבע והגנים הלאומיים ציינו כי מדובר בעליה במספר המטיילים בהשוואה לחג אשתקד. 

מקרן קיימת לישראל נמסר כי מדי בוקר הגיעו בין היתר אלפי רוכבי אופניים למסלולי הרכיבה ביערות. ריכוז מיוחד של רוכבי אופניים נרשם ביער חולדה, ביער בן שמן, בפארק עדולם, במרחב שקמה, ביער רמות מנשה, יער בית קשת ויער עופר.

אלפים אחרים נהנו מסיורים מודרכים בכל חלקי הארץ בין היתר בפארק בגין, בנגב המערבי וביער ציפורי. חניוני הנופש והפיקניק נמלאו אף הם במטיילים מיער המלאכים בדרום ועד ביריה שבצפון. עשרות אלפים ביקרו באגמון החולה וצפו בנדידתם של העגורים והשקנאים.

את חופי הכינרת פקדו במהלך ימי הסוכות כ-160 אלף נופשים. מחדר הבקרה של איגוד הערים כינרת נמסר כי במהלך ימי החג נאסף למעלה מ-100 טונות של אשפה שהושארו בחופים על ידי המבקרים.